RSS / XML
20-04-2018
Bizi Takip Edin!

Bergama'da tek yön uygulaması

11-01-2017 17:22:34
A+ A-
Bergama ilçesinde şehir içi trafiğinde tek yön uygulamasına 10 Ocak itibarıyla geçildi. Ayrıca bazı cadde ve sokaklarda da park yasağı uygulaması başlatıldı.

Urfa Satılık

EGE MECLİSİ - Bilimsel çalışmalara dayalı gerçekleşen uygulama için düzenleme İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün "Bergama kent içi ulaşım ve trafik düzeni proje raporu" ile Ege Üniversitesi'nin "Bergama ücretli halk otobüsleri raporu" doğrultusunda yapıldı. Uygulama ile ilgili olarak tek yön trafik güzergahı için, trafik işaretleri yerleştirildi. Bergama İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bergama Belediyesi zabıta ekipleri gün boyunca 8 farklı noktada görev yaparak sürücülere yardımcı oldu.

TEK YÖN CADDELER

Uygulamaya göre İzmir yönünden gelen araçlar için Soma Kavşağı'ndan BerKM önü, Cumhuriyet Caddesi, Bankacılar Caddesi ve İstiklal Meydanına doğru olan güzergah tek yön oldu. Ayrıca Belediye önünden iki istikamete ayrılan yoldan Osman Bayatlı Caddesi, Şadırvan Camisi Caddesi, Kozak Caddesi, Kasapoğlu Caddesi de İstiklal Meydanı'na tek yönden bağlandı. İstiklal Meydanı'ndan İzmir yönüne gidecek araçlar ise İnönü Caddesi'ni tek yön olarak kullanacak.

PARK YASAĞI OLAN CADDE VE SOKAKLAR

Uygulama aynı zamanda bazı cadde ve sokaklarda da park yasağını beraberinde getirdi. Buna göre ise Eski Hastane Caddesi, Çamlıpark ile katlı otopark arası, İstiklal Meydanı'ndan Kınık Garajı'na kadar olan yerler, Galenos Caddesi ve Stadyum Caddesi'nde sağlı sollu park yasağı uygulanacak. Akropol Kavşağı'ndan Kozak yoluna kadar olan kısım, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzeri sadece sol taraf ve İsmet İnönü Caddesi minibüs güzergahında tek yönde araçlar park edemeyecek. Bergama Belediyesi tarafından kaldırım ceplerinde yeni yapılan dolmuş durakları da yolcu ulaşımında trafiği aksatmayacak şekilde düzenlendi.

Ayrıca Bergama Belediyesi tarafından Selinos Deresi üzerine Askerlik Şubesi ile Üç Kemer Caddesi'ni birbirine bağlayan Dursunbey Köprüsü yaptırıldı. Gazipaşa İlkokulu'ndan hastaneye giden Kestel Caddesi üzerinde yeni Kestel Köprüsü yapım çalışmaları ise devam ediyor. Kısa bir süre önce Bergama Belediyesi tarafından açılışı yapılan 350 araçlık katlı otopark ile birlikte tek yön uygulaması ve park yasaklarının Bergama şehir içi trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacağı öngörülüyor.(Oben ULU / DHA)


ETİKETLER : bergama'da şehir merkezi tek yön uygulamasına geçildi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber