RSS / XML
19-04-2018
Bizi Takip Edin!

CHP İzmir'den sosyal proje atağı

12-01-2017 11:22:32
A+ A-
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı vatandaşa sosyal projelerle ulaşmak için yaptığı çalışmaları değerlendirmek üzere koordinasyon toplantısı düzenledi

Gaziantep Satılık

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, İlçe Başkanlıklarının Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılarını topladı. CHP İzmir Sosyal işlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serpil Yıldırım’ın başkanlığında gerçekleşen toplantı da, İlçe Dayanışma Grupları tarafından hayata geçirilecek olan  projeler Eğitim, Esnaf, Engelliler, Öğrenciler, Yaşlılar, Esnaf ve Çiftçiler olmak üzere, yedi başlık altında toplandı.CHP İzmir İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya katılan  CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven örgüte önemli mesajlar verdi.

YOKLUK VE UMUTSUZLUĞA BAŞ KALDIRIYORUZ

Türkiye’nin gelecek adına önemli bir dönemeçte olduğunun altını çizen CHP İzmir İl Başkanı “ Bir ülke düşünün ki, halkın yarısından fazlası yoksulluk sınırında yaşıyor, ülkenin yüzde 20’ye yakını işsiz durumda, memleket iktidar tarafından teröre adeta teslim edilmiş bir manzara yaşasın, İktidarın tek derdi başkanlık sistemi olsun. Bu ne insanlığa, ne dine, ne de vicdana sığar. Halk yoksulluğa, işsizliğe ve yalnızlığa terk edilmişken, bizler halkımıza reva görülen bu yaşamı kabul etmiyoruz. CHP İzmir olarak, küçük dokunuşlarla, iş birliği ve imece ruhuyla vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermeye, yarasına merhem olmaya, AKP’nin yarattığı yalnızlık ve yokluk duygusundan onları kurtarmaya çalışacağız. Her CHP’li artık kendisinden çok sokağında yardıma ihtiyacı olan komşusunu, okula gidemeyen veya masrafları karşılanamayan çocuklarımızı, bakıma muhtaç olan yaşlılarımızı düşünecek. Bu halka AKP’nin reva gördüğü yokluk, yalnızlık ve umutsuzluk dolu geleceğe baş kaldırıyoruz” dedi.

AKP’nin kendisi ve saltanatından başka bir şey düşünmediğini ve bunun için her şeyi feda etmeye hazır olduğunu herkesin gördüğünü dile getiren Asuman Ali Güven, sözlerini şöyle sürdürdü.

BEKLENTİSİZ BİR ŞEKİLDE HALKIMIZIN YANINDAYIZ

Bu başkanlık uğruna gençlerini ölüme, halkını kaosa ve yokluğa mahkum eden saltanat ve makam sevdalılarına başkanlığı da verseniz, her türlü yetkiyi de verseniz doymak bilmezler. Yeni sömürülecek kaynaklar bulur, bu uğurda halkımızı kurban vermeye devam ederler. Biz CHP olarak onların bu korku ve baskı politikalarına boyun eğmediğimiz gibi, vatandaşımızı da AKP’ye ve onun başkanlık sevdasına kurban etmelerine izin vermeyeceğiz. Gerçekleri örtmek için, suçlarına ve yolsuzluklarına kılıf uydurmak için sürekli gündemi değiştirmek ve krizleri büyütmek istiyorlar ama biz onların değil, halkın gündemiyle meşgulüz. Tüm sosyal işlerden sorumlu yöneticilerimden belirlenen projeleri hayata geçirmelerini bekliyorum. Sokak sokak, köy köy dolaşacağız ve gerçek ihtiyaç sahiplerine yalnız olmadıklarını, CHP’nin hiçbir beklenti, içinde olmadan yanlarında olduğunu göstereceğiz. 

Toplantı da konuşan CHP Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serpil Yıldırım’da “Tüm ilçelerin yaptıkları sosyal projeleri, düzenli olarak il başkanlığına bir rapor eşliğinde bildireceklerini,  İl Başkanlığının da bu projelere destek sağlayarak, gerekli durumlarda yerel yönetimlerin harekete geçmesi için koordinasyonu sağlayacağını” söyledi.


ETİKETLER : chp izmir sosyal proje koordinasyon toplantısı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber