RSS / XML
22-01-2018
Bizi Takip Edin!

Atalay Filiz davasında flaş gelişme...

12-01-2017 15:55:27
A+ A-
Seri Katil Atalay Filiz'e rekor ceza istemi...

Ankara Satılık

Ankara’da Göktuğ Demirarslan ve Elena Radckhova’yı öldürmekle suçlanna Atalay Filiz hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Filiz’in iki kez ağırlaştırılmış hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

İstanbul Pendik'te öğremen Fatma Kayıkçı'yı öldürmekle suçlanan Atalay Filiz'in diğer bir davası da Ankara'da görülüyor. Filiz, Ankara 1. Ağır Ceza Atalay Filiz için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi

Mahkemesi'nde görülen davada iki kişiyi öldürmekle suçlanıyor. Göktuğ Demirarslan ve Elena Radckhova'nın ölümünden sorumlu tutulan Filiz'in yargılandığı davanın 11'inci duruşmasında savcı Filiz'e verilecek ceza için mütalaasını açıkladı.

CEZAİ EHLİYETİ SABİT

Savcı mütalaasında Atalay Filiz'in tasarlayarak adam öldürme suçu işlediğini belirtti. Filiz'in cezai ehliyetinin sabit olduğuna işaret edilen mütalaada istenen ceza da belirtildi.

BİR SONRAKİ DURUŞMA MART'TA

Savcı, Filiz'in iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Sanık avukatları mütalaaya karşı savunmalarını sunacak. Mahkeme bir sonraki duruşma için Mart ayı başına gün verdi.

ATK'NIN YAPTIĞI İNCELEME YETERSİZ

Filiz'in savunma avukatlarından Merve Uçanok ise, mütalaaya ilişkin şunları kaydetti: Atalay Filiz'in cezai ehliyetine etki edecek nitelikte deliller var. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Sunacağımız deliller Filiz'in küçük yaştan itibaren normal olmayan davranışlar sergilediğini ve ciddi anlamda incelemesi gereken adli bir vaka olduğu gerçeğini ortaya koyacak.

Atalay Filize istenen ceza belli oldu

Daha önceki  celselerde, Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı incelemenin son derece yetersiz ve usule aykırı olduğunu dile getirdik. İstanbul'da annesini öldüren Aslı Sönmezler ve yine İstanbul'da kadına tekme attığı için bir başka sanığa akli dengesinin yerinde olup olmadığı yönünde birden fazla muayene gerçekleştirildi. Usul kuralı da üç haftadan az olmamak üzere sanığın gözetim altına alınabileceği yazıyor ve hatta bu süre en fazla 3 aya kadar uzatilabiliyor. Hiçbir delili dikkatlice incelemeden ve sadece tek bir muayene ile sanığın cezai sorumlulugunun tam olduğunu söylemek bizce adil değil. Bu yönde delillerimizle birlikte Yargıtay ve AİHM kararlarını da dikkate alarak önümüzdeki celse tevsii tahkikat taleplerimiz olacak."(Dinçer GÖKÇEHürriyet)

 

 


ETİKETLER : Atalay Filiz dava rekor ceza istendi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber