RSS / XML
22-06-2018
Bizi Takip Edin!

Karşıyaka Stadı'nın ihalesi iptal edildi

13-01-2017 15:49:27
A+ A-
İnşaatın kaldığı yerden sürmesi beklenirken bu defa da TOKİ ile yüklenici inşaat firması arasında maliyet farkı anlaşmazlığı çıkınca ihale iptal edildi.

Ankara Satılık

Karşıyaka'ya yapılacak 15 bin kişilik stadyum için 28 Ocak 2014'te gerçekleştirilen ihalenin, TOKİ ve yüklenici firma arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle iptal edildiği öğrenildi.

Zemin iyileştirme çalışmaları sona erdikten sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı dava nedeniyle Ankara 18'inci İdare Mahkemesi ihale iptali kararı vermiş, dava Danıştay'a götürülmüştü. Mahkemenin ihale iptal kararı sonrası Danıştay'ın 2 Kasım'da 2016'da yürütmeyi durdurma kararı alması 7da yeşil kırmızılı camiada büyük sevinçle karşılanmıştı.

İnşaatın kaldığı yerden sürmesi beklenirken bu defa da TOKİ ile Acar İnşaat arasında maliyet farkı anlaşmazlığı çıkınca ihale iptal edildi. 2014'teki ihaleyi 54 milyon 88 bin TL bedelle kazanan firma, 3 yıllık süreçte malzeme fiyatlarındaki artışa dikkat çekerek yaşanacak zararın telafi edilmesini istedi. Bunu kabul etmeyen TOKİ, ihaleyi iptal edip, firmaya şimdiye kadarki masraflarını ödeme kararı aldı. Karşıyaka Stadı için yeniden ihale sürecinin başlayacağı bildirildi.(Mustafa KÖPRÜLÜ / DHA)


ETİKETLER : karşıyaka stat iptal ihale durdu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber