RSS / XML
22-06-2018
Bizi Takip Edin!

KESK'ten, '2017'de maaşlardaki erime artacak' uyarısı

14-01-2017 15:36:07
A+ A-
KESK İzmir Şubeler Platformu, kamu emekçilerinin mali tablosunun her geçen gün karardığını açıkladı.

Samsun Satılık

KESK İzmir Şubeler Platformu, Tüm-Bel Sen 2 No'lu Şube binasında basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şube Başkanı Rukiye Çakır, dolar kurunda yaşanan artış, yüksek enflasyon, adaletsiz gelir vergisi dilimleri sonucunda, her geçen gün daha kötüye gittiğini söylediği mali tablonun ikinci planda kaldığı bir süreç yaşadıklarını söyledi. 

 

Anayasa ve yasalarla, uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınmış çalışma hakkının, iş güvencesinin OHAL ile birlikte fiili olarak ortadan kaldırıldığını belirten Çakır, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'nın üç gün önce açıkladığı rakamlara göre OHAL kanun hükmünde kararnameleri (KHK) ile 97 bin 679 kamu emekçisi neyle suçlandığını dahi bilmeden, sorgusuz sualsiz memuriyetten çıkarılmıştır. Yine Bakanın açıkladığı rakamlara göre 37 bin 677 kamu emekçisi halen açıktadır" dedi.

 

Çakır, hükümet kanadından her şeyin yolunda, ekonominin düzgün, asgari ücretlinin, kamu emekçisinin enflasyona ezdirilmediği söylemleri geldiğini, oysa dolar kurunun tavan yaptığı, iğneden ipliğe her şeyin zam furyasına tabi tutulduğu koşullarda çarşıda, pazarda mutfakta yaşanan gerçek enflasyon oranı ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) resmi enflasyonunun uzaktan yakından ilgisi olmadığını, ülkedeki çocukların bile bildiğini söyledi.(DHA)


ETİKETLER : kesk maaş uyarısı izmir tüm-bel sen
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İZMİR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber