RSS / XML
20-04-2018
Bizi Takip Edin!

İzmir'deki bu ev kuşlara yuva oluyor...

13-02-2017 10:14:52
A+ A-
Her yıl kumru ve kırlangıçlara yuva olan kuşlu ev yeni misafirlerini bekliyor...

İstanbul Satılık

Basmane'de 'kuşlu ev' olarak anılan eski bir İzmir evi, her yıl önce bir kumruya sonra da kırlangıçlara yuva oluyor. Ev sahibi Güler Gebece, her yıl önce bir kumrunun gelip yuva yaptığını, ardından bir kırlangıcın burada yavrularını büyüttüğünü söyledi.

İzmir'in Basmane semtinde 1270 Sokak'ta 18 numaları eski bir İzmir evi, bir anne ve yavrularını ağırlıyor. Her yıl aynı dönemde gelen kumru evin giriş kapısınaın üstüne yuvasını kurup, buraya yumurtluyor. Kuluçka döneminin ardından yumurtadan çıkan yavrularını da burada büyüten kumru bu yıl da aynı yeri mesken tuttu.

Kuluçka sürecinde misafir kumruyu rahsız etmemeye büyük bir özen gösteren ev sahibi Güler Gebece her yıl gelip evlerinin girişi kapısı üzerine yuva yapan kumruyu bir tanrı misafiri olarak kabul ettiklerini belirterek, "Kendisini burada güvenli hissediyor ki gelip her yıl aynı yere yuvasını kuruyor. Kumruyu ve yuvasındaki yavruları gören herkes fotoğrafını çekiyor. Yavrular yumurtadan çıkıp uçmaya başladıktan sonra ayrılıp gidiyor" dedi.

 

Evlerinin çevrede artık 'kuşlu ev' olarak anılmaya başladığını söyleyen Gebece, "Mart ayında ise başka bir misafirimiz oluyor. Bir kırlangıç gelip evimizin kapısına yuva yapıyor. O da burada yumurtlayıp yavrularını büyütüyor" dedi.(Mustafa OĞUZ/ DHA)


ETİKETLER : izmir'deki buev kuşlara yuva oluyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber