RSS / XML
19-04-2018
Bizi Takip Edin!

Altgeçit inşaatı su doldu...

13-02-2017 15:44:53
A+ A-
Büyükşehir'den jet açıklama!

Manisa Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki altgeçit inşaatı ile deniz arasına çakılan kazıklardan birinin çevresinden su sızınca, 10 Şubat Cuma günü altgeçidin alanın bir bölümünü su bastı.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri sızmayı önlemek için yeni kazık çakımına başlandığını ve suyun hafta sonuna kadar boşaltılarak inşaata devam edileceğini açıkladı.

Yapımına 2015 yılında başlanan deniz kodu altındaki Mustafa Kemal Sahil Bulvarı altgeçit çalışmaları sızıntı nedeniyle aksadı. Altgeçit inşaatının yapılabilmesi için, inşaat alanı ile deniz arasına çakılan kazıklardan birisinin çevresinden su sızdı. Sızıntı nedeniyle alt geçit inşaat alanının bir kısmı 10 Şubat Cuma günü deniz suyuyla doldu.

Betonu atılan rampa kesimi ve altgeçitin bir bölümü ile inşaatın devam ettiği yaklaşık 200 metrelik kısmı su bastı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve müteahhit firma sızıntıya aynı gün müdahale etti. Üniversite raporları ve yapılan tespitler sonucunda bir kazığın çevresinde meydana gelen sızıntıyı önlemek için yeni kazık çakımına başlandı. Ayrıca, betonlama yapılarak inşaat alanına su sızıntısı da önlendi. Önleyici ek kazıkların çakımı tamamlanmasının ardından sızdırmazlık sağlanınca salı ve çarşamba günleri suyun boşaltılmasına başlanacak. En geç hafta sonuna kadar inşaatın bu kısmında duran çalışmalara yeniden başlanacağı açıklandı. Altgeçit için yapılan ilk ihalede 43 milyon TL harcanmış. Deniz dolgusu ve fore kazıkların bir kısmı çakılmıştı. Muhtelif altyapı ve sanat yapıları için yapılan ikinci ihale 43 milyon 600 bin TL'ye yüklenici firmaya verilmişti.(DHA)


ETİKETLER : alt geçit inşaat su doldu açıklama
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber