RSS / XML
20-04-2018
Bizi Takip Edin!

Memurlar mektup hazırlayıp dağıttılar

13-02-2017 20:17:04
A+ A-
Yerel-Sen İzmir 1 No'lu Şube yönetimi ve memurlar belediye önünde ilginç bir eylem yaptı.

Mersin Satılık

 

EGE MECLİSİ -  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na hitaben yazılan ve içeriğinde yol-yemek yardımı talepleri bulunan mektup hazırlayan sendika, daha sonra bu  bildirileri meclis üyelerine dağıttı.

Büyükşehir Belediye binası başkanlık kapısını önünde toplanan Yerel Sen üyesi memurlar ellerinde sembolik olarak hazırladıkları üzerinde “Gönderen : İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanları (5850 memur). Alıcı Sayın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu. İçerik (Enflasyona ezilen memur yol ve yemek yardımı istiyor)" yazılı mektup zarfı afişi önünde basın açıklaması yaptı. Sendika Şube İdari Sekreteri Bilal Altıner, geçen yıl söz verilen yemek yardımı konusunun 14 aydır çözülemediğini söyledi. Başkan Kocaoğlu'ndan randevu de alamadıklarına yakınan Altıner, Kocaoğlu'nu toplu sözleme masasına çağırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi memurlarının İzmir'de 31 belediye içinde ekonomik açıdan 29. sırada olduğunu, yemek yardımı ve ulaşım haklarının 2011 yılında ellerinde alındığını belirten Altıner, "Memur enflasyona yenildi.Yemek ve ulaşım yardımı istiyoruz. Yoksa iş bırakma eylemleri yapacağız" dedi. Daha sonra sendikacılar Büyükşehir Belediye Meclis toplantısına gelen meclis üyelerine bu taleplerini içeren bildirileri dağıttı. (Utku BOLULU / DHA)

 

 

 


ETİKETLER : eylem belediye mektup kocaoğlu memurlar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber