RSS / XML
18-06-2018
Bizi Takip Edin!

Eğitim sırası anne ve babalarda

14-02-2017 09:50:37
A+ A-
İzmir Büyükşehir Belediyesi, çocukları İZELMAN anaokullarında eğitim alan anne ve babalara interaktif eğitim verdi.

Ankara Satılık

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN anaokullarında eğitim gören 550’ye yakın öğrencinin ailelerine “İnteraktif Anne-Baba” eğitimi verildi.  Psikolog Ahmet Ziya Aksoy tarafından verilen eğitimde, anne ve baba rolleri ile aile ilişkilerinde çocuğun yeri, aile-çocuk-okul ilişkileri, boşanmış anne-babalar ve çocukları ile anne-babaların çocuklarına karşı sergiledikleri davranış ve tutumlar ele alındı. Çocukların daha önce öğretmenleri eşliğinde yazmış oldukları anne ve babalarından beklentilerini anlatan mektuplar da, psikolog Ahmet Ziya Aksoy tarafından yorumlanarak ailelerle paylaşıldı.

 

Okul-Aile işbirliği çok önemli

Özellikle çocukların uyku, yemek, altını ıslatma, görsel teknolojiyi kullanma gibi problemlerine dikkat çekilen eğitimde, anne ve babaların aşırı korumacı tutumlardan kaçınmaları, çalışan anne babaların çocukları ile kaliteli zaman geçirmeleri ve boşanmış anne-babaların çocuklarına karşı işlevsel olmayan davranışlardan uzak durmaları gerektiğinin altı çizildi. Okul öncesi eğitimin planlı ve programlı yapıldığında eğitim olduğuna dikkat çeken İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı ise “Eğer okullarımızda verilen eğitimin başarılı olmasını istiyorsak, eğitimin evde de devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple zaman zaman aile katılım programları hazırlayarak okul-aile işbirliğinin sağlanmasıyla çocuklarımızda istenilen davranışların geliştirilmesine katkı koymaya gayret ediyoruz” dedi.


ETİKETLER : izmir büyükşehir belediyesi anne baba eğitim izelman anaokulu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber