RSS / XML
18-06-2018
Bizi Takip Edin!

Afet mağduru üreticiye Büyükşehir desteği

14-02-2017 10:37:48
A+ A-
İzmir Büyükşehir Belediyesi, üreticilere yardım eli uzattı.

Samsun Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaşanan doğal afetlerden olumsuz etkilenen Menderes ve Kirazlı üreticilere sahip çıktı. Belediye Meclisi'nde onaylanan karara göre Büyükşehir Belediyesi, Ocak ayında Menderes'te gerçekleşen kar yağışı ve don olayından seraları zarar gören üreticilere maddi destekte bulunacak.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılan hasar tespiti doğrultusunda, üreticilere uğradıkları zarar oranına göre destek verilecek. Bu kapsamda, yüzde 20’ye kadar zarar gören üreticiye bin TL, yüzde 21 ile 40 arasında zarar gören üreticiye 2 bin T L, yüzde 41 ile 60 arasında zarar gören üreticiye 3 bin TL, yüzde 61 ile 80 arasında zarar gören üreticiye 4 bin TL, yüzde 81 ile 100 arasında zarar görenlere 5 bin lira maddi destekte bulunulacak.

 Kiraz da unutulmadı

Büyükşehir Belediyesi, Kiraz ilçesinde Ağustos ayında yaşanan doludan zarar gören üreticilerin, aynı alana ekilmek için ihtiyaç duydukları tohumun da yüzde 25'ini karşılayacak. Üreticiler, Büyükşehir Belediyesi'nin desteğinde aldıkları tohumları bahar aylarından itibaren tarlalarına ekecekler ve yeni mahsullerine kavuşacaklar. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte Ziraat Odası ile protokol imzalanacak.


ETİKETLER : afet mağduru üreticiye Büyükşehir desteği yardım
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber