RSS / XML
23-04-2018
Bizi Takip Edin!

AK Partili Kaya: 'Milletimiz en güzel kararı verecektir'

15-02-2017 09:32:42
A+ A-
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu'na canlı yayın konuğu oldu.

Konya Satılık

Canlı yayında, TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edilen 6771 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hakkında değerlendirmelerde bulunan Mahmut Atilla Kaya, çeşitli ülkelerde yaşayan Türkler tarafından soru yağmuruna tutuldu. 

REFERANDUM İÇİN GÜN SAYIYORUZ 

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan kanunun Resmi Gazete'de yayımlandığını anımsatan Kaya, YSK'nın 74 sayılı kararıyla 16 Nisan 2017 Pazar günü halk oylaması yapılmasına karar verildiğini ve referandum takviminin yayımlandığını ifade etti. Halen, yurt içi kütüğüne kayıtlı seçmen sayısının 55 milyon 336 bin 960 olduğunu belirten Kaya, yurt içinde kurulacak 164 bin sandıkta oy kullanılacağını söyledi. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmen sayısının da 2 milyon 929 bin 389 olduğunu kaydeden Kaya, bu seçmenlerin halk oylamasında 57 ülke 119 temsilcilik ve 32 gümrük kapısında kurulacak sandıklarda oy kullanacağını ifade etti. Kaya, oy verme işlemlerinin yurt dışındaki temsilciliklerde 27 Mart-9 Nisan, gümrük kapılarında ise 27 Mart-16 Nisan tarihlerinde yapılacağını söyledi.

SEÇİM TAKVİMİ BAŞLIYOR 

Referandum sürecine ilişkin bilgi veren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, "Seçim takvimi 16 Şubat 2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacaktır. Hazırlanan seçim takvimine göre muhtarlık bölgesi askı listeleri 18 Şubat 2017 Cumartesi günü askıya çıkarılacak, 26 Şubat 2017 Pazar günü askıdan indirilecek. Yurt içi ve yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler, YSK'nın internet adresinden gerekli kontrolleri yapabilecekler. Oy kullanmak Anayasal bir hak ve görevdir. Vatandaşlarımız mutlaka oy kullanma görevini yerine getirmelidir. Bu demokrasi bilinci ve kültürü açısından partimizin çok önemsediği bir ilkedir. Bu sebeple, vatandaşlarımızın seçmen listelerinde yer alıp almadıklarını kontrol etmeleri oldukça önemlidir. Herhangi bir nedenle listede yer almayanlar süresi içerisinde itirazlarını gerçekleştirebilecekler" dedi. 

MİLLET ADINA 'EVET' DİYECEĞİZ 

Milletin kararının üstünde hiçbir kararın kabul edilmeyeceğini ifade eden Kaya, milletin vekilleri olarak milletin kendilerine verdiği görevi yaptıklarını, kararı da yine millete bıraktıklarını hatırlattı. Kaya, sözlerini şöyle tamamladı; "Milletimiz feraset sahibidir. Olanların farkındadır, tarihi gerçekleri bilir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sessiz çoğunluğun ferasetiyle başına gelen her musibeti atlatmış ve bugünlere gelmiştir. Milletimiz bizi iyi bilir, her zaman ve her şartta sığınacağımız tek liman milletimizdir. Dolayısıyla, aziz milletimizin, referandumda gereken kararı en iyi şekilde vereceğine inanıyorum. Bizler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin duasıyla Türkiye'nin aydınlık geleceğini inşa etmeye devam edeceğiz. Milletimizin istikametinde, milletimiz için çalışacağız. Aslında Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım konuyu çok güzel bir şekilde özetledi. Sayın Başbakanımızın dediği gibi, biz millet adına 'evet' diyeceğiz, millet için 'evet' diyeceğiz. Milletimizin 'evet' dediğine 'evet' diyeceğiz. Türkiye'nin ihtiyacı olan, milletimize yakışan yönetim sistemini hayata geçirmek için gün sayıyoruz" şeklinde konuştu.


ETİKETLER : ak parti izmir milletvekili mahmut atilla kaya referandum trt
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri









ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber