RSS / XML
20-04-2018
Bizi Takip Edin!

Buca’da 10 bin 72 kursiyere ücretsiz eğitim

15-02-2017 10:59:25
A+ A-
Buca Belediyesi hobi, sanat ve meslek sanat kurslarıyla Bucalıların sosyal yaşamında ayrıcalık yaratmaya devam ediyor.

İstanbul Satılık

Yaşamın tamamının bir eğitim süreci olduğunun altını çizmek için eğitim yatırımlarının merkezine sadece çocukları değil her yaştan vatandaşı koyan Buca Belediyesi, çocuklar ve yetişkinler için açtığı hobi, sanat ve meslek kursları ile binlerce Bucalıya eğitim imkanı sunuyor.

Bucalılar, Evka -1 ve ÇamlıkuleSemtevleri ile Güzel Sanatlar ve Şirinyer Kadın Aktivite Merkezlerinde düzenlenen kurslarla yetenekleri doğrultusunda boş zamanlarını değerlendirme imkanına kavuşuyor. Çocuklar ve yetişkinler olarak 2 grup altında; bağlamadan gitara, modern danstan zumbaya, takı tasarımından ahşap boyamaya kadar 26 ayrı dalda faaliyet gösteren kurslar.

Ayrıca yaz tatillerinde Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi ile Çamlıkule Kültür Merkezi’nde 7 – 14 yaş arası çocuklar için açılan ücretsiz keman, gitar, resim, tiyatro, İngilizce ve bağlama kurslarından her yıl 1000’in üzerinde çocuk yararlanıyor.

10 bin 72 kursiyer 

Buca Belediyesi’nin ilçede yaşayan vatandaşların boş vakitlerini daha iyi değerlendirmelerini ve yeni hobiler kazanmalarını sağlamak amacıyla açtığı hobi ve sanat kurslarından bugüne kadar 7 bin 295 Bucalı eğitim alarak yepyeni meziyetler kazandı.

Hobi kurslarının yanında yeteneklerini geliştirip, yeni bir meslek edinmek isteyenler için meslek edindirme kursları da hayata geçiren Buca Belediyesi, kuaförlük, aşçılık, takı tasarımı, bilgisayar destekli muhasebe gibi kurslarla 2 bin 777 vatandaşa ulaştı. 

2 bin 334 öğrenciye ders desteği

7’den 70’e her yaştan Bucalınınfaydalanabileceği kurslar kapsamında öğrencilere yönelik eğitim desteği faaliyetlerini de aralıksız sürdüren Buca Belediyesi, 3 yıllık süreçte 2 bin 334 öğrencinin derslerine katkı sağladı.


ETİKETLER : buca belediyesi hobi sanat meslek kursları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber