RSS / XML
20-04-2018
Bizi Takip Edin!

Bandırma'da memurların yüzü sözleşme ile güldü

15-02-2017 11:06:42
A+ A-
Yılda 2 ikramiye ve 300 TL zam yapıldı

Sinop Satılık

Bandırma Belediyesi ile Birleşik Komu İş Konfederasyonuna bağlı Tüm Yerel Sen   Sendikası arasında, belediyede çalışan memurlar ile ilgili toplu sözleşme yapıldı.

 

İmza törenindeki ilk konuşmayı Tüm Yerel Sen Bandırma temsilcisi Sezer Yıldız yaptı. Ardından Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay konuştu. Gülebay’ın ardından söz alan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “ Tüm zorluklara karşılık çalışanlarımızın hepsini mutlu etmeye çalışıyoruz. Belediye çalışanlarımızı mutlu ederek halka daha iyi hizmet vereceğimize inanıyorum. Ancak duruma bakarak önümüzdeki süreci belirleyeceğiz. Ülke ekonomisi kötü durumda, zor günlerden geçiyoruz. Bandırma Belediyesi olarak da gelirlerimiz Büyükşehir yasasıyla % 40 oranında azaldı. Ancak hizmet verdiğimiz alan ise genişledi. Otogar, balık ve sebze hali, ana caddeler büyükşehre geçti. Ancak mali tablodaki kötü duruma rağmen Bandırma’ya söz verdiğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyoruz.

 

Attığımız bu imzalarla işçilerimize verdiğimiz %10’luk zamdan sonra memurlarımıza da %13’luk zam yaparak hükumetin verdiği zamlardan daha fazlasını verdik. En düşük verdiğimiz zam 300 TL iken ortalama zam oranımız 376 TL oldu. Bu zamlarla Bandırma Belediyesinde çalışan memurların en düşük maaşı 3063 TL oldu” dedi. Ayrıca memurlara yılda iki kez Dini bayramlarda ikramiye verilecek.

 

Başkan Mirza’nın konuşmasının ardından Birleşik Kamu iş Konfederasyonu  Genel Başkanı Hasan Kütük ise Referandum sürecine değinerek “ çok önemli  ve zor bir sürece giriyoruz. Önümüzdeki 60 gün ev, ev, sokak, sokak dolaşıp süreci halkımıza çok iyi  anlatmalıyız. Biz Birleşik Kamu iş Konfederasyonu olarak  geçtiğimiz günlerde bu sürece “ HAYIR “ diyeceğimizi basın açıklaması ile kamuoyuna duyurmuştuk. Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları Saltanatı   İstanbuldan Saraydan alıp Ankaraya  Parlementer Cumhuriyet  rejimi olarak getirdiğinde , isteseydi Başkanlık sistemine geçemez miydi. O gün  bunu dikta edenlere   Benim halkım , Parlementer Cumhuriyet  sistemiyle yönetilmeye layıktır demiştir.Peki   14 yıldır iktidarda olan ne istiyor. Zamanında İstanbuldan Saraydan alınan bu yetkiyi değiştirip bir başka Saraya  yani  Ankara’daki Saray’a getirmek istiyor. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bu vesile ile  Sözleşmeniz Hayır’lı olsun  Referandumda seçiminiz HAYIR olsun   diyerek  konuşmasını tamamladı.

 

Belediye Meclis Salonundaki İmza Törenine  Belediye Başkanı Dursun Mirza ,Birleşik Kamu iş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay,  Ayrıca Tüm Yerel Sen TİS Genel Sekreteri Ahmet Kılınçoğlu, Genel Mali Sekreter Arif Alel, Tüm Yerel Sen  İzmir 2 Nolu Şube Başkanı  Tamer Yiğit Güler, 1 No lu şube Eğitim Basın Yayın Sekreteri Özkan Felek, Balıkesir İl Temsilcisi İsmail Avcu, İşyeri Temsilcisi, Sezer Yıldız ve Serhat Aslı  Ekinci, Erdek Belediyesi İş yeri Temsilcisi  Mehmet Canpolat, Gazeteci Yazar İmam Bakır Üküş, Dilfiraz Değerli ile Bandırma Belediyesi Memurları katıldı.


ETİKETLER : bandırma belediyesi birleşik kamu iş tüm yerel sen tis toplu sözleşme memur
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EGE haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber