RSS / XML
26-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'li Özel: 'Biz 2010'da da 'Hayır' demiştik'

16-03-2017 14:41:04
A+ A-
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2010'daki anayasa değişikliği referandumunda da 'hayır'ı savunduklarını belirtti.

İzmir Satılık

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, İzmir'in Bergama İlçesi Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Gönenç ile birlikte, 16 Nisan'da yapılacak olan referandum çalışmaları kapsamında Manisa'nın Soma İlçesi'ne geldi. Özel, CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy'un da eşliğiyle Soma Belediye Başkanı AK Partili Hasan Ergene'ye nezaket ziyaretinde bulundu. Ardından Soma Meydanı'ndaki mini mitinge geçildi.

CHP Milletvekili Özgür Özel yaptığı konuşmada, "16 Nisan'da yapılacak olan referandum bir parti meselesi değil, memleket meselesidir. Çünkü yapılacak olan anayasa değişikliği, bugün önerilen sistem bütün yetkileri tek bir kişide topluyor" dedi. 15 Temmuz'daki darbe girişimine değinen Özel, şöyle konuştu:

"12 Eylül 2010'da bir referandum vardı. O zaman HDP 'Yetmez ama evet' diyordu. MHP 'hayır' diyor ama miting yapmıyordu. AKP o günkü en samimi olduğu kişiyle birlikte 'evet'i savunuyordu. Diyorlardı ki hukukun üstünlüğü olacak, üstünlerin hukuku değil. Mahkemeler adil olacak diyorlardı. Sadece 'hayır'ı anlatan ve savunan CHP idi. Diyorduk ki 'Siz böyle yaparsanız önce hakimler ve savcılar, sonra yürümekte olan davalar üzerinden ordu, polis ve bütün devlet birileri eline geçebilir.' Biz bunu söylediğimizde Fethullah Gülen, 'Mezardan ölüleri kaldırın, gelip bu oylamada evet oyu versinler' diyordu. Tayyip Erdoğan da, 'Muhterem hoca efendiye teşekkür ederim' diyordu. O gece biz 'hayır' anlattık ama yalnız kaldık. HDP'si, pasif çizgi izlediği için MHP'si ve Fethullah Gülen'i o değişikliği yaptılar. Sonra bu ülkenin subayları, komutanları, genelkurmay başkanına kadar terörist ilan edildi. Yerine FETÖ'cüleri getirdiler. 15 Temmuz'da Meclisi bombalayan F-16'nın bombasını, vatandaşı ezen tankın mazotunu o gün AKP ile Fethullah Gülen birlikte doldurmuşlardı. Bugün gelinen noktada yine evet diyorlar. Geçen sefer biz 'hayır' derken onlar 'evet' diyordu. Peki, ne oldu? Diyorlar ki, 'Kandırılmışım rabbim ve milletim beni affetsin.' Ancak şunu söyleyeyim. Biz ne 2010'da ne önce ne de sonra hiç aldanmadık, hiç kimseyi de aldatmadık." 

Özgür Özel ve beraberindekiler esnafı ziyaret etti, Aldan ve Cenkyeri beldelerinde de kahvehane toplantılarına katıldı.(DHA)


ETİKETLER : chp manisa özgür özel referandum
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber