RSS / XML
26-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'nin anketinden ne sonuç çıktı?

17-03-2017 14:27:13
A+ A-
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel anket sonuçlarını açıkladı.

Gaziantep Satılık

Manisa'nın Soma ilçesinin ardından Kırkağaç'ta, referandum çalışmalarını sürdüren CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel'e CHP'li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve Kırkağaç CHP İlçe Başkanı Şerif Ozan İrem de eşlik etti. Heyet ilk olarak AK Partili Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz'e nezaket ziyaretinde bulundu. Kırkağaç esnafı, sendika ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettikten sonra Kırkağaç'taki Deveciler Kahvesi Meydanı'nda yapılan mitingde konuşan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, 15 Temmuz'da yapılmak istenilen darbe girişimini hatırlatarak "Beraber yürüdük biz bu yollarda diye türkü yazanlar döndürmedi 15 Temmuz'dan Türkiye'yi. 15 Temmuz'dan Türkiye'yi Cumhuriyet'e sahip çıkanlar döndürdü. Şimdi bir kez daha ayın 16'sında Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'e, parlamenter sisteme sahip çıkmak durumundayız" dedi.

Başkan Gönenç'ten sonra konuşan CHP'li vekil Özgür Özel ise Afyon'da yaptığı bir mitingde, bir asker annesinin "Hayır dediğim için bize terörist diyorlar" dediğini anlattı. Özel, "Dün teröristin önüne halı serenler, ‘bey' diyenler, ‘sayın' diyenler, onlarla anlaşma yapanlar, bugün ortaya çıkan şehitler için kurulan tuzakları, kazılan hendekleri, Valiye ‘Görme', MİT'e ‘Duyma' askere ‘Önünden de geçseler dokunma' diyenler, bugün sana terörist diyorsa, sen bu memleketin en kıymetli anasısın, sana terörist diyenler utansın" dedi. 

Yaptıkları anket sonuçları hakkında da bilgi veren Özel, referandum için ‘Hayır'ın 4 puan öne geçtiğini söyledi. Özel yaptığı açıklamada, "Bu görüşmeler başladığında ‘evet' yüzde 43, ‘hayır' yüzde 41'di. Şimdi  ‘evet' yüzde 42 ‘hayır' yüzde 46 oldu. Ama 12 puanlık bir kararsız var. Bu kararsızın en az 4 puanını ikna edip bu rejim değişikliğine dur dememiz lazım" dedi.

SİYASİ PARTİ SAYISI AZALACAK'


CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'ndeki Kent Meydanı'nda CHP Gençlik Kolları binası önünde referandum aracından halka seslendi.Özel, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştirdi. 250 yıl önce krallıkla tek adamla idare edilen ülkelerde vatandaşların güç durumda kaldığını savunan Özel, şunları söyledi:

"Bunun adı monarşidir. Yasama, yürütme yargı üç saç ayağı olsun, dediler. Artık yargı ve yürütme cumhurbaşkanın elinde olacak. Hükümet kurulduğunda meclisten güvenoyu alıyordu, bu olmayacak. Yargıda ise HSYK üyelerinin çoğunu cumhurbaşkanı atayacak. Anayasa mahkeme üyeleri de atanırken meclis birkaç üye atayacak, milletvekili sayısı çok olan partinin dediği olacak. Bu nedenle parti olarak 'hayır' diyoruz. Yargı bağımsız olmalıdır. Artık tek adam oluyor." 

CHP olarak seçimlerde yüzde 1 oy alan partilerin de seslerini duyurmalarından yana olduklarını dile getiren CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, yüzde 1 oy alanların bile mecliste temsil edilmesi gerektiğini savundu. Barajın bu nedenle kaldırılmasını isteyen Özel, "Meclisteki parti sayısını ikiye indirmeye çalışıyorlar. Ortada iki parti kalacak, diğerleri eritilecek. Bakınız Numan beye makam arabası verildi, Süleyman Soylu'ya da aynısı verildi. Bunların partilerine 'baybay' dediler. Şimdi sıra MHP'ye de baybay. MHP'nin sevenleri var. Sevenleri memleket ve vatanını, partilerini koruyorlar. Onlardan Allah razı olsun. Vatan ve millet sevgisinin ne olduğunu millet izliyor. Ben buraya partili sıfatı ile gelmedim, elimde parti bayrağım yok. Memleket ve milletimi severek geldim. Onun için geleceğimiz için 'hayır' demek için geldim" diye konuştu.(DHA)


ETİKETLER : chp manisa özgür özel anket
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber