RSS / XML
26-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'li Bayır: 'Devlet memurları baskı altında tutuluyor'

31-03-2017 14:24:41
A+ A-
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yeni kurulan Sosyal ve Bilimsel Düşünce Platformu'nun tanıtım toplantısına katıldı.

Edremit Satılık

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, yeni kurulan Sosyal ve Bilimsel Düşünce Platformu'nun tanıtım toplantısına katıldı. Bayır, devlet memurlarının 'evet' oyu için baskı altında tutuluğunu öne sürdü. 

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, şunları söyledi: 

"Bize gelen sonuçlarda, 'hayır'lar açık ara önde gidiyor. Devlet memurları baskı altında tutuluyor. Bir korku imparatorluğu kurmak istiyorlar. 'Hayır' oyu verecekler, 'acaba işimden olur muyum' endişesi taşıyor. Devletin bütün imkanları, örtülü ödenek adı altında hesap verilemez bir biçimde harcanıyor. Bazı üst düzey devlet memurları, devlet memuru olduklarını unutarak, siyaset yasağına rağmen 'evet' oyu için, partili gibi çalışıyorlar. Unutulmamalıdır ki, iktidarlar gelir, giderler, ancak devlet kalıcıdır. 'Hayır' oyunu verenler ise, ya görevinden uzaklaştırılıyor ya da savcılığa çağrıldıktan sonra nezarette tutuluyor. Aslında bu durum bile 16 Nisan sonrası Türkiye'nin resminin görülmesi açısından önem taşıyor. Ya her şey tek düşünce sisteminde olacak, ya da ortak düşünce sisteminde hareket edilmeye devam edilecek." (DHA)

 


ETİKETLER : CHP izmir milletvekili tacettin bayır Sosyal ve Bilimsel Düşünce Platformu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber