RSS / XML
28-09-2021
Bizi Takip Edin!


Karataş: 'CHP Habur'dan davul çalsın'

09-04-2017 13:02:14
A+ A-
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Başkanı Necat Karataş, CHP'yi sert bir şekilde eleştirdi...

Muğla Satılık

Partisinin Referandum çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü söyleyen MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş bir durum değerlendirmesi yaptı. Karataş yaptığı değerlendirmede “dengelerin sürekli değiştiği bir coğrafyada yaşıyoruz. Emperyal güçler bölgemizde sürekli tadilat yapıyor. Bu değişime karşı koyabilecek dinamik ve meşru bir devlet yapısı gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bize bu dinamizmi ve dirayeti sağlayacaktır. Bu sitemi getirirken de savunurken de milli değerlerimizi ön planda tuttuk. Atatürk ve Cumhuriyet değerleri bizim kırmızıçizgidir, biz varken kimse bu çizgileri aşamaz.” ifadelerini kullandı.

 

CHP Maskesini Çıkarmalıdır

MHP her zaman ve şartta milli değerleri koruyan bir inanç hareketi olduğunu da sözlerine ekleyen İzmir İl Başkanı Necat Karataş, “Biz Atatürk değerlerini, Cumhuriyeti, Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü savunurken CHP’liler HDP ile bölücü Anayasa yapıyordu. Habur’da teröristleri davul zurnayla karşılıyordu. Şimdi biz Türk Anayasası yapıyoruz CHP ve HDP yine beraber. Demek ki istikrarlı davranıyorlar, CHP’nin maskesi başka, yaptığı iş başkadır. CHP Habur’da Davul Zurnayla Terörist Karşılamaya devam etmelidir. Milletimiz de bunu görüyor. CHP artık maskesini çıkarmalıdır. ”

 

Seçimler 2019’da

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yürürlüğe girmesi için de 2019 yılında yapılacak seçimlerin gerçekleşmesi gerektiğini vurgulayan il başkanı Karataş sözlerini söyle sürdürdü; “ bu sistemi hiç okumamış, anlamamış ve neler getirdiğini bilmeyen insanlar “hayır” diyor. Bu ironik bir durumdur. İnsanımızın Cumhuriyet değerleriyle kimse oynayamaz. MHP buna izin vermedi vermeyecek. Genel Başkanımız Sayın Bahçeli’nin liderliğinde ve MHP olarak devletimizin ve milletimizin değerlerini Anayasamızda zirveye taşıdık. Türklük mührü vurulmuş Anayasamızı da şimdi milletimizin onayına sunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı Sisteminin de yürürlüğe girmesi 2019 senesinde yapılacak seçimlerden sonra gerçekleşecek. Çok şükür ki Türk Milleti bunu çok iyi kavradı. MHP’ye güveni de bizi güçlendirdi.” Dedi.


ETİKETLER : mhp izmir il başkanı necat karataş chp
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber