RSS / XML
22-10-2019
Bizi Takip Edin!


Güven'den başkanlara referandum teşekkürü

22-04-2017 14:34:02
A+ A-
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, CHP İzmir İlçe Başkanlarına gönderdiği mektupla, referandum süresince gösterdikleri performans için teşekkür etti.

Konya Satılık

CHP İzmir İl Başkanı Güven, teşekkür mektubunda " Omuz omuza, çıkarsız ve beklentisizce yürüttüğünüz çalışmalar, hepimizin gururu ve yarınlara bırakacağı en büyük mirasımız olarak, tarih sayfalarındaki yerini almıştır" sözlerine yer verirken, seçim sonuçlarının şaibeli olduğuna ve kazananın "Hayır" olduğuna da vurgu yaptı.

 

İŞTE O MEKTUP.


Asuman Ali Güven imzasıyla CHP'nin İzmir'de bulunan 30 ilçe başkanına gönderilen mektupta şu ifadeler yer aldı.

 

Sayın İlçe Başkanım,

16 Nisan'da cumhuriyetimizin geleceği için büyük bir sınav verdik. Yapılan referandumda tüm haksızlıklara, baskılara ve devletin tüm imkanlarının adaletsizce karşımızda kullanılmasına rağmen, hep birlikte büyük ve onurlu bir mücadeleye imza attık.

 

Türkiye'de rejime, demokrasiye ve birliğimize sahip çıkmak için, birlikte mücadele verdiğimiz tüm demokrasi güçleri ve vatandaşlarımız, yayınlanan şaibeli seçim sonuçlarının aksine, referandumdan kazanarak çıkmıştır.  

 

Değerli Arkadaşlarım bu referandum da başta İstanbul ve Ankara olmak üzere çok önemli illeri, iktidar kaybetmiştir bunu iyi okumamız gerekir birisinin yüzü iki karıştı. Artık bu ülkeyi istedikleri gibi yönetemeyecekler çünkü bu ülkede muhalefet ortak karar vermeyi ve uygulamayı öğrendi AKP kaybetti, bizde artık gerçekte kazandığımızı görmeli bundan sonra daha sorumlu, birlikteliklerimizi gücümüzü daha da geliştirerek mücadelemizi sürdürmeliyiz.

Bu ülke ve geleceği için korkusuzca mücadele vermiş olan, siz değerli ilçe başkanım ve ilçe örgütünüz, bu zaferin önemli mimarlarından oldunuz. Omuz omuza, çıkarsız ve beklentisizce yürüttüğünüz çalışmalar  , hepimizin gururu ve yarınlara bırakacağı en büyük mirasımız olarak, tarih sayfalarındaki yerini almıştır.

 

İzmir’de her şeye rağmen %68,8 oy oranı ve 30 ilçe'de de hayır'ı kazandırdık. Bu sonuçta özellikle 8 ilçede ki 2017 öncesinden başlattığımız çalışmaların büyük payı vardır. Erken kalkan yol alır derler . Bundan sonra çalışmalarımıza ara vermeden  kendimize, gücümüze ve birlikteliğimize güvenerek, var gücümüzle tek yürek, tek bir yumruk olarak çalışmalıyız.

Milletin vergilerini ve devletin tüm imkanlarını, hukuksuzca yine millete karşı kullananlara, baskı,tehdit ve hile ile, millet iradesinin sandığa yansımaması için her şeyi yapanlara karşı, kazanan bizler olduk. Şimdi sandıktan asıl çıkan "Hayır" sonucundan aldığımız güçle, memleketimize ve cumhuriyetimize duyduğumuz aşkla, daha fazla çalışma zamanıdır.

 

"Memleket Meselesi" diyerek çıktığımız yolda, fedakar ve korkusuzca çalışmalarınız için size ve şahsınızda tüm ilçe örgütünüze, Şahsım ve İl Yönetimim adına teşekkürlerimi sunar, sizin gibi yol arkadaşlarına sahip olduğum için yaşadığım onuru, sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.  


Retrobet
ETİKETLER : chp izmir il başkanı asuman ali güven referandum 16 nisan başkanlar teşekkür mektubu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber