RSS / XML
27-09-2021
Bizi Takip Edin!


Kılıçdaroğlu kapalı oturumda bunları söyledi...

25-04-2017 12:30:35
A+ A-
İşte o kulis haberin detayları...

Urfa Satılık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu yapılan partisinin kapalı grup toplantısında, kendisinin de izni doğrultusunda miting ve program gerçekleştiren milletvekillerine önce teşekkür ettiği ardından sitemini ilettiği öğrenildi. Alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu, isim vermeden teşekkür ettiği milletvekillerinin bir bölümünü kastederek, “Arkadaşlarımız çalıştı, ancak nedense CHP’nin güçlü olduğu, zaten ‘hayır’ oyu vermeye yakın il ve ilçelere gitti” dediği belirtildi. bugün gerçekleştirilecek Parti Meclisi toplantısında bazı üyelerin, Olağan Kurultay’a kadar MYK revizyonu talep edeceği ifade ediliyor.

16 Nisan halk oylamasını “gayrimeşru” ilan eden CHP’de seçim sonuçlarına yönelik parti içi analizler bugün Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak Parti Meclisi’nde (PM) devam edecek.

Geçtiğimiz hafta önce MYK üyelerini ardından milletvekillerini toplayan Kılıçdaroğlu, bugünkü toplantının ardından partisinin yol haritasını da büyük oranda şekillendirecek. Bugün gerçekleştirilecek PM toplantısında bazı üyelerin, Olağan Kurultay’a kadar MYK revizyonu talep edeceği belirtiliyor.

 

‘Eksik kaldılar’

Bu talebi dile getirecek üyelerin, MYK üyelerinin Kılıçdaroğlu ile eşgüdümlü çalışamadıklarını, eksik kaldıklarını ifade edecekleri konuşuluyor. Parti kulislerinde bir grup ise, mevcut MYK’nın Kılıçdaroğlu’nun 7 yıllık genel başkanlık döneminde en uyumlu çalıştığı MYK olduğuna dikkati çektikleri, bu nedenle Kılıçdaroğlu’nun bir revizyon yapmayı düşünmediği görüşünü dile getirdikleri ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun cumartesi günü partisinin il başkanlarına, daha sonra belediye başkanlarıyla da buluşması öngörülüyor.

 

Suçlayıcı ifadeler

Alınan bilgilere göre resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 48,6 oranında çıkan “hayır” oyuna ilişkin analizlerin yapıldığı hafta sonu düzenlenen milletvekilleri toplantısında milletvekillerinin zaman zaman başka milletvekillerini suçlayıcı ifadeler kullandığı öğrenildi. Bazı milletvekillerinin, bazı isimlerin hem referandum öncesi hem referandum sonrası açıklamalarıyla partiye zarar verdiğini savunduğu belirtildi.

 

Kılıçdaroğlu’dan Bozkurt’a ‘jest’

16 Nisan halk oylaması öncesinde bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle tepki çeken CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un, hafta sonundaki kapalı grup toplantısında söz istediği belirtildi. Bozkurt’un, “Kampanyaya zarar verdiğimi düşünenler olabilir ama sözlerimi özel olarak çarpıttılar” dediği ifade edildi. Bozkurt’un kapalı grupta konuşmasını teamüllerin aksine yerinden değil kürsüden yapmak istediğini söylemesi üzerinel Kılıçdaroğlu’nun, “Sizin kürsüden konuşma yapmaya ihtiyacınız var” dediği öğrenildi. Parti kulislerinde Kılıçdaroğlu’nun bu jestiyle, Bozkurt’un gönlünü aldığı yorumları yapılıyor. Alınan bilgilere göre genel merkezde yapılan kapalı grup toplantıları ve PM toplantılarında söz alan üyeler, teamül gereği oturdukları yerden konuşuyor ancak, üyelerin talebi doğrultusunda kürsüden konuşmalarına izin veriliyor.

 

İsim vermedi ama...

Kılıçdaroğlu’nun yapılan suçlamalara karşın kurmay kadrosunun tamamını koruduğu öğrenilirken, referandum öncesinde kendi izni doğrultusunda çeşitli kentlerde miting ve program gerçekleştiren tüm milletvekillerine de teşekkür ettiği belirtildi. Ancak Kılıçdaroğlu’nun, isim vermeden bazı milletvekillerini kastederek, “Arkadaşlarımız bu süreçte çok çalıştı ancak nedense CHP’nin güçlü olduğu, zaten ‘hayır’ oyu vermeye yakın il ve ilçelere gitti. ‘Hayır’ın önde çıkacağı belli olan il ve ilçelere gitmek yerine sıkıntılı olduğumuz yerlere gidilmesinde fayda vardı. Örneğin ben Eskişehir’e gitmedim, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine gittim. Bundan sonra, ‘evet’ çıkan il ve ilçelere giderek, neden ‘evet’ oyu verdiğini göreceğim” diyerek sitemlerini de ilettiği öğrenildi.  (Milliyet)


ETİKETLER : kemal kılıçdaroğlu chp vekillere uyarı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber