RSS / XML
24-01-2018
Bizi Takip Edin!

Karataş'dan anlamlı mesaj

18-05-2017 16:51:44
A+ A-
MHP İzmir il başkanı Necat Karataş’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Aydın Satılık

EGE MECLİSİ - 19 Mayıs’ın Bağımsızlık mücadelesine dikkat çeken Karataş şunları söyledi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkışının 98. Yıldönümünü gururla kutluyoruz.Bu kutlu tarih Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve Türk milletinin de kurtuluş müjdesidir. Hiçbir zaman tutsak yaşamamış Türk milleti kendi kaderine bizzat kendisi sahip çıkarak destansı bir itiraz ve doğruluşla yedi düvelin karşısına dikilmiştir.98 yıl önceki tehdit ve tehlikelerin bir benzerine şahit olduğumuz şu günler de Türk gençliğinin de duyarlı, hassas, uyanık ve sorumlu hareket edeceğine itimadım ve ümidim tamdır.

Bu düşüncelerle sevgili gençlerin ve aziz milletimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, millî mücadele döneminin tüm kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla yad ediyorum.”

Ayrıca Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12. Olağan kongreler sürecinde değinen Karataş ;

“Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Kongreler sürecine girmiş bulunmaktadır. Bu kapsamda da ilimizde 20 – 28 Mayıs tarihleri arasında ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz.

Milliyetçi Hareket Partisi 48 yıllık birikimi, asırları aşan fikriyatı, vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş siyasi yapısı iktidar olmaya ve Türkiye’nin kötü talihini değiştirmeye yetecektir.

20 Mayıs Cumartesi günü yapacağımız;

Karşıyaka, Çiğli, Aliağa, Bergama ve Dikili

21 Mayıs Pazar günü yapacağımız;

Kemalpaşa, Buca, Gaziemir, Menderes ve Torbalı kongrelerimizin demokrasi şöleni havasında geçmesi; herhangi bir anlaşmazlığa ve hizbe,kırgınlığa ve dargınlığa meydan vermemek için her arkadaşımız üzerine düşen görevlerini yerine getirecektir.

Çünkü her kongre bir yenilenmedir, her kongre bir demokrasi mücadelesidir.

Bu amaçla, demokratik yarış içine girecek değerli arkadaşlarımız söz, tutum ve açıklamalarında nezaket ,zarafet ve muhabbetle muameleleri gerekmektedir.

Kongrelerimizde gerçek manada kaybeden bulunmayacaktır.

Kazanan ise yalnızca Milliyetçi Hareket Partisi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm teşkilat mensuplarımıza yapacakları çalışmalarda talip oldukları zorlu mücadelede üstün başarılar diliyorum.” Dedi.

Kongrelerimizin aziz milletimiz,ülkemiz,demokrasimiz ve tüm dava arkadaşlarımız için kutlu ve mübarek bir başlangıca kapı aralamasını yürekten temenni ederim.Bu vesileyle Tüm İzmirli hemşerilerime sevgi,saygı ve selamlarımı sunuyorum.”dedi.


ETİKETLER : mhp necat karataş mesaj 19 mayıs
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber