RSS / XML
21-06-2018
Bizi Takip Edin!

Putin'in bu açıklaması gündem oluşturdu...

16-06-2017 08:01:11
A+ A-
İşte o haberin ayrıntıları...

Mersin Satılık

Putin, ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) eski Başkanı Comey'e siyasi sığınma hakkı vermeye hazır olduklarını açıkladı.

Vladimir Putin, Rusya'yı ABD seçimlerine müdahale etmekle suçlayan eski ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı James Comey'nin Senato İstihbarat Komitesi'nde verdiği ifadeye ilişkin bir soru üzerine Rusya'nın ABD'lilerin zihinleri üzerindeki etkisinin, sponsorluğunu yaptığı sivil toplum kuruluşları ile faaliyet gösterdikleri ülkeleri etkileme hedefi olan ABD'ninkinden fazla olmadığını belirtti. 

'ABD YILLARDIR RUSYA'DAKİ SEÇİMLERE MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞTI'

Comey'in ifade sırasında Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği iddialarını kanıtlayabilecek herhangi bir delil sunmadığını da vurgulayan Putin, Comey'in Trump'la yaptığı görüşmelerin içeriğini basına sızdırmasını 'çok tuhaf' olarak tanımlayıp bunun, eski FBI direktörünü 'zarar görebileceği bir duruma' soktuğunu belirtti.

Putin, ABD'nin yıllardır Rusya'daki seçimlere müdahale etmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

"SIĞINMA VERMEYE HAZIRIZ"

Comey'in bir FBI başkanından ziyade bir aktivist gibi hareket ettiğini, bu nedenle de eski NSA çalışanı Edward Snowden'dan hiçbir farkı olmadığını belirten Putin, Comey'ye de siyasi sığınma hakkı vermeye hazır olduklarını söyledi.(Vatan)


ETİKETLER : putin canlı yayın fbı rusya sığınma hakkı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber