RSS / XML
24-05-2018
Bizi Takip Edin!

Delican: Babanın rolü, en büyük öğretmene bedel

18-06-2017 17:59:37
A+ A-
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yaynladı

Aydın Satılık

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican 'Babalar Günü' nedeniyle yayımladığı duygu yüklü mesajda bütün babaların gününü kutlarken; bir toplumun refahı, bir ailenin dirliği ve düzeninin, her zaman umutlu ve inanç dolu olmanın temelinde; babaların direnci ve fedakarlığından doğan gücün olduğu ve babanın hayatta üstlendiği rolün, evlatlar için en büyük öğretmene bedel olduğunu söyledi.

 

Delican mesajında; "Babalar; annelerimize yoldaş, ailesine, evlatlarına kol kanattır. Tüten her ocağın sofrasındaki sıcak ekmektir, başların koyulduğu yastıkta huzurdur... Varlığı güç, öğretisi yol gösterendir. Bir ailenin direği, bir evladın sırtını koşulsuzca dayayabildiği çınar ağacı gövdesidir, sığınabildiği koyu gölgedir. Sevgileri, sabırları ve emekleri baş tacıdır. Hayatımızdaki en yakın koruyucumuzdur. Dünümüz, bugünümüz ve yarınımız için bize bahşedilmiş bilgelerdir. Bir toplumun yüzünü geleceğe dönerek umutla dolmasının güvenceleri, verilen her haklı mücadelenin mücahididir babalarımız. Onların faziletleri, biz evlatların ve ailelerimizin olduğu gibi, milletimizin de servetidir, tarihimizin de... Onlara ne denli çok şey borçlu olduğumuzu, rıza ve desteklerinin ne denli önemli olduğunu bu hayatta anlamanın fırsat olduğunu düşünüyorum. Çünkü, babanın rolü, en büyük öğretmene bedeldir. Bir evladın sahip olabileceği en koşulsuz, en katıksız ve pazarlıksız gücü  hiç kuşku yok ki babasıdır. Onlar, varlığımızın, dirliğimizin, birliğimizin sebebi oldukları gibi, geleceğimizin de fedakar yapıcılarıdır. Bizi biz yapan ailevi ve toplumsal değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasındaki rolleri büyüktür.  AK Parti hükümeti ailenin ve aile değerlerinin korunmasında da babalarımızın toplumsal ve ekonomik gücünü artırmak için büyük gayret içindedir." Dedi.

 

Baba sevgisini kaybetmenin, insana yolunu şaşırtacağına inandığını belirten Delican; "Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed de der ki; " Baba sevgisini kor. O sevgiyi kesip atarsan; Allah da senin mutluluk ışığını söndürür" Dilerim ki; hiç bir evladın mutluluk ışığı sönmesin. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili babamın ve tüm babalarımızın gününü kutluyor; ebediyete intikal etmiş babalarımızı saygı hürmetle anıyorum." dedi.


ETİKETLER : ak parti izmir bülent delican babalar günü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber