RSS / XML
19-04-2018
Bizi Takip Edin!

İmece usulü ile sağlık evi yaptırdılar

13-07-2017 16:08:10
A+ A-
Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'nin kırsal Günyaka Mahallesi'ne köylüler tarafından imece usulü ile 150 bin liralık harcamayla iki katlı sağlık evi yaptırılıp, hizmete açıldı.

Antalya Satılık

EGE MECLİSİ - Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'ne bağlı 110 hane, 356 nüfuslu kırsal Günyaka Mahallesi'ne, bugüne kadar haftada bir gün Karacaali Aile Sağlığı Merkezi'nden gönderilen bir doktor tarafından Günyaka İlkokulu'nun lojmanında sağlık hizmeti veriliyordu. Ancak, sağlık hizmeti verilen lojman binasının yetersizliği köylülüleri harekete geçirdi. Günyaka Mahalle Muhtarı Gürbüz Erkurt öncülüğünde biraraya gelen köylüler, devletten destek almadan, imece usulü topladıkları 150 bin lira ile sağlık evi yaptırmak için iki yıl önce harekete geçti. Köylülerden Ali Baydemir'in ölümünden kısa bir süre önce bağışladığı arazide yapımına başlanan 2 katlı sağlık evi, geçen ay tamamlandı. İçinde, aşı ve muayene odası, doktor ve hemşire odası, mutfak, tuvalet ve banyo ile bekleme salonu bulunan sağlık evi, bu ay başından itibaren hizmet vermeye başladı.

Sağlık evinin açılmasıyla birlikte mahalleye haftanın iki günü doktor gönderilmeye başlandı. Köylüler, sağlık evine kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Yıldırım, mahalle sakinlerinin sergilediği örnek davranışa kayıtsız kalmadı. Yıldırım, mahalleye haftada iki gün sağlık hizmeti vermek için gelen aile hekimi Dr. Cenk Uğur Çelik ile sağlık evini ziyaret etti. Sağlık evini gezip bilgi alan Yıldırım, "Günyaka Mahallesi'nde gördüğümüz örnek bir çalışma. 356 nüfuslu bir mahallede böyle bir çalışma yapılması ve böyle bir yer tesis edilmesi bütün muhtarlara örnek olmalı. Burada mahalle halkının muhtarımızla birlikte sağlık hizmetinin verildiği bina yaptıkları haberini alınca gelip görmek, muhtarımıza teşekkür etmek istedik. Mahalle sakinlerine kendi birikimlerinden böyle güzel bir sağlık tesisi oluşturdukları için teşekkür ederim" diye konuştu.

Günyaka Mahalle Muhtarı Gürbüz Erkurt da sağlık evinin hayırlı olması dileğinde bulunup, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Engin Yıldırım'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.(Ersan ERDOĞAN/DHA)

 

 

 

 


ETİKETLER : köy sarığöl imece usulü ile sağlık evi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber