RSS / XML
19-04-2018
Bizi Takip Edin!

Açığa alınan akademisyenlere destek

13-07-2017 16:12:56
A+ A-
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'nün 'Bu suça ortak olmayacağız' bildirisine imza atan 12 akademisyeni iki hafta önce açığa almasına Konak Kent Konseyi tepki gösterdi.

Gaziantep Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'nün, Barış İçin Akademisyenler inisiyatifinin 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı bildirisine imza atan 12 akademisyeni açığa alması, Konak Kent Konseyi tarafından protesto edildi. Kent Konseyi üyeleri rektörlük önüne, üzerinde 'Akademisyenler onurumuzdur' yazılı siyah çelenk bıraktı. Daha önce Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (DİSK) da siyah çelenk bıraktığı Alsancak'taki Rektörlük binası önüne bu kez de Konak Kent Konseyi siyah çelenk koydu. Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu okuduğu basın açıklamasında Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'nü kınadıklarını söyledi. Mumcu, "Hukuksuz uygulamaya son vermeye, hocalarımızı görevlerine iade etmeye davet ediyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde açığa alınan bilim insanları akademinin yüz aklarıdır. Yalnızca çalıştıkları kurumlarda öğrencilere ve hastalara hizmet vermekle kalmayıp 'insan, toplum ve doğa yararına üniversite' anlayışıyla emek, barış ve demokrasi mücadelesinde yer almaktadırlar. Onların üniversiteden uzaklaştırılmaları başta öğrencileri ve hastaları olmak üzere toplumumuzun tamamı için büyük bir kayıptır. Barış imzacısı akademisyenlerimiz, demokrasi ve insan hakları mücadelemizin parçalarıdır. Onların yanındayız" dedi.İzmir Kent Konseyi Başkanı Çağrı Guruşçu'nun da katıldığı basın açıklaması, alkışlarla sona erdi.(DHA)


ETİKETLER : kent konseyi akademisyenler destek eylem izmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber