RSS / XML
20-06-2018
Bizi Takip Edin!

Alsancak Limanı esnafı kepenk indirdi

14-07-2017 09:51:51
A+ A-
Alsancak Limanı bu turizm sezonunda da karardı

Aydın Satılık

İzmir Alsancak Limanı kruvaziyer turizmde Akdenizin yıldızı olmaya aday limanlardan biriydi. Birkaç yıl öncesine kadar günde dört geminin yanaştığı, binlerce turistin aynı gün geldiği limanda büyük bir hareketlilik yaşanıyordu. Ancak o günler geride kaldı. Limana gelen dünyanın sayılı kruvaziyer gemi acenteleri, Türkiye'de daha önce yaşanan terör olaylarını bahane ederek turlarının tamamını iptal etti. Kruvaziyer turlarla yolcular gelmeyince, liman yolcu salonundaki işyerleri de kapılarını açmamaya başladı. Salon karanlığa büründü, birkaç dükkan sahibi dışında işyerini açan olmadı. Limandaki tek hareketlilik ise açık otopark oldu.

Liman yolcu salonu esnafı, kiralarda yüzde 50 indirime rağmen gemi gelmediği, iş olmadığı için bunları bile çıkaramadılarını belirterek, "Kruvaziyer gemiler rotalarını Yunanistan ve Uzakdoğu'ya çevirdiler. Bütün turlar iptal aldu. Alışveriş yapacak bir tek turistin yüzünü aylardır görmedik. Dükkalarımız havalandırmak için açıyoruz. İki yılımız böyle geçti. Sefer planları daha önceden yapıldığı için önümüzdeki yıldan da pek umudumuz kalmadı" diyerek dert yandı.

 

OTOPARK DA PARALI OLDU

Liman yolcu salonu esnafı, yaptıkları kira sözleşmesinde limandaki hizmetlerinden yararlanabilecekleri maddesi bulunduğunu, ancak buradaki otoparkının bir vakfa kiralanması nedeniyle serbest giriş kartlarının geçerliliğini yitirdiğini söyledi. Bunun da mağduriyetlerini arttırdığını, çözümü konusunda bir sonuç alamadıklarını dile getirdi.(Mustafa Oğuz / DHA)


ETİKETLER : izmir alsancak liman esnaf turizm turist
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber