RSS / XML
21-05-2018
Bizi Takip Edin!

Erdoğan'dan sert açıklamalar...

14-07-2017 16:31:59
A+ A-
İşte haberin detayları...

Muğla Satılık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Devlet besledi, devlete ihanet ettiler bunlar. Zaten Türkiye'nin en önemli sorunlarından bir tanesi de 657'dir (Devlet Memurları Kanunu). Bu 657'nin de eğer bir mutabakat sağlanabilse aynen batıda olduğu gibi, 657'nin memur-işçi ayrımı değil, tamamıyla çalışanlar olarak değiştirilmesi lazım. Bu olduğu zaman zaten çok daha isabetli adımların atıldığını göreceğiz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATO Congresium’da düzenlenen 15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli’nde konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

15 Temmuz, dünya demokrasi tarihinde bir ilktir. Utanmadan, (FETÖ elebaşı) 'Amerika bana müsaade ederse Türkiye'ye giderim' diyor. Seni ben daha önce çağırdım, gelseydin. Niye gelmedin? Sende o yürek var mı? Buraya gelince ne olacağını biliyorsun, akıbetini biliyorsun.

"NASIL BİR ÖRTÜLÜ DARBEYSE..."

15 Temmuz bir darbe girişimidir. Ama Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi örtülü darbe değil. Kılıçdaroğlu örtülü darbeyi belediye başkanını evinden izledi. Nasıl bir örtülü darbeyse. Gel VIP’e tanklar çekildi mi diye sor. Beyefendi geldi ya. İş tuttuğu tanklar çekildi ve oradan belediye başkanının evine gitti. Otellerde yer bulamadı beyefendi belediye başkanının evine gitti. Kahve çay bir yandan örtülü darbeyi izliyor.

Hayatı yalan. Bunlarda dürüstlük yok.

15 Temmuz diğer darbelerden farklıydı. 15 Temmuz sadece ülke yönetimini ele geçirmek değildi. 15 Temmuz amacı milleti ve devleti topyekun esir almaktı.

15 Temmuz, 1 dolara satın alınan taşeronlar eliyle gerçekleştirilmeye çalışılan bir işgal girişimiydi. Darbecilerin milletimize karşı gösterdikleri acımasız tavır, sergiledikleri vahşet ve döktükleri kan gerçek niyetlerini açıkça ortaya koymuştur.

O gece hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 250 iken, öldürülen darbecilerin sayısı sadece 35'tir. İşte bu rakamların üzerinde de düşünmemiz lazım. Şayet Türkiye bir hukuk devleti olmasaydı, adaleti gözeten bir ülke olmasaydı, en azından o gece darbede fiilen rol alan 10 binlerce hain şu anda cezaevlerinde değil, rastgele açılmış çukurlarda yatıyor olurdu.

DEVLET Mİ BESLEYECEK BUNLARI

Diyorlar ki bu kadar kişi işinden oldu, ne olacak onlara? Gitsin özel sektörde çalışsınlar bize ne, devlet mi besleyecek bunları? Bunları devlet besledi gelip devlete ihanet ettiler. Türkiye'nin en önemli sorunlarından bir tanesi de 657'dir. Bu 657'nin de bir mutabakat sağlanabilse, aynen Batı'da olduğu gibi 657'nin memur işçi ayrımı olarak değil tamamıyla çalışanlar olarak değiştirilmesi lazım. Bu olduğu zaman zaten çok daha isabetli adımların atıldığını göreceğiz.

"657'İN DEĞİŞTİRİLMESİ LAZIM"

Sordukları şu: İşte bu kadar kişi işinden edildi.

Gitsinler özel sektörde çalışsınlar. Bize ne? Onu mu düşüneceğiz bir de. Devlet mi besleyecek bunları. Devlet besledi devlete ihanet etti bunlar. Zaten Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri 657’dir. Bir mutabakat sağlanabilse aynen batıda olduğu gibi 657’nin memur işçi ayrımı değil tamamen çalışanlar olarak değiştirilmesi lazım.

Bu olduğu zaman zaten çok daha isabetli adımların atıldığını göreceğiz.

Öldürülen darbecilerin tamamı çatışmalarda hayatını kaybetmiştir. Karşısındakini öldürmeye çalışırken ölüp gitmişlerdir.

15 temmuz arefesinde Büyükada’da proje çalışmalarını yürüttüler. Ve polisimiz oraya yaptığı baskında bunları yakalayınca son G20 toplantısında bana bunu soruyorlar.

Onların gazeteci olduğunu size kim söylüyor? Bunlar ajan provokatör.

Baskında masanın üzerinde ne tür haritalar olduğunu ne tür projeler olduğunu polisimiz tespit etti.

Kaldı ki bizde yargı var. Yargı burada ne karar verirse herkes buna uyacak.

Şimdi bize soruyorlar. OHAL’i ne saman kaldıracaksınız. Bütün bu huzursuzluklar bittiği zaman OHAL’i kaldıracağız. Bunlar bitmeden kimse bizden OHAL’i kaldırmayı beklemesin.(Hürriyet)


ETİKETLER : erdoğan açıklama devlet ihanet sert açıklama
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber