RSS / XML
19-04-2018
Bizi Takip Edin!

CHP İzmir 15 Temmuz'u andı

15-07-2017 13:40:05
A+ A-
CHP İzmir, 15 Temmuz anısına çelenk bıraktı

Ankara Satılık

EGE MECLİSİ - CHP İzmir İl Başkanlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve milli Birlik Günü'nde şehitleri ve gazilerinin anısına Alsancak Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. 

Çelengi, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na İl Başkanı Asuman Ali Güven, CHP İzmir Miletvekili Atilla Sertel, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Kadın kolları İl Başkanı Nurşen Balcı birlikte koydu. Çelenk sunumunda il yöneticileri ve partililer de hazır bulundu. Güven,şunları söyledi:

"Bu darbe, milli irademizi, demokrasimizi ve meclisimizi hedef almıştır. Laik anayasal düzenin yıkılması, Atatürk cumhuriyetinin parçalanması adına gerçekleştirilmiştir. Darbecilerin ilk hedefinin, anayasal düzenin ve birliğimizin teminatı olan meclisimiz olması işte bu sebeptendir. Ancak o gece meclis çatısı altında bulunan tüm milletvekilleri meclisi terk etmeyerek, kahramanca direnmiş ve meclisi hainlere ve darbecilere teslim etmemişlerdir. Milletin iradesinin yansıması olan mecliste, parlamenterlerin bu tutumu darbecilerin büyük bir kırılma yaşamasına sebep olmuştur."

"TÜM UZANTILARININ YARGILANMALARINI İSTİYORUZ"

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, FETÖ'nün tüm uzantılarının yargılanmasını istediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Artık herkes bilmektedir ki, uyarılar dikkate alınsaydı, cemaat adı altında, dini kullanarak terör örgütü kimliğini gizlemeye çalışan bu örgütün darbe girişimi engellenebilir ve 15 Temmuz gecesi çok daha az kayıpla, belki de hiç kayıpsız atlatılabilirdi. Bizler, Cumhuriyet Halk Partililer 15 Temmuz'da birliğimiz, demokrasimize, Meclisimize, halkımıza yönelik yapılan bu darbe girişimini en ağır şekilde lanetliyor, bu kalkışmanın planlayıcılarının en ağır cezalara çarptırılarak, hainliklerinin ve alçaklıklarının bedelini ödemeleri istiyoruz. Bizler ve bu halk, 15 Temmuz' da darbeye yeltenenlerin, millete silah doğrultanların, 249 vatandaşımızı şehit edenlerin ve onların henüz ortaya çıkartılmamış tüm uzantılarının, halkın önünde en ağır şekilde yargılanmalarını istiyoruz.Bizler, 15 Temmuz'da direnerek darbecilere geçit vermeyen TBMM'nin ve parlamenter sitemimizin itibarsızlaştırılmasına, etkisizleştirilmesine ve böyle bir yanlışa düşülerek yeni darbelerin önünün açılmasına 'hayır' diyoruz."(DHA)


ETİKETLER : chp güven 15 temmuz çelenk anma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber