RSS / XML
20-06-2018
Bizi Takip Edin!

Milli Birlik Yürüyüşü başladı

15-07-2017 18:59:12
A+ A-
İşte detaylar...

Samsun Satılık

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki etkinlikler kapsamında Milli Birlik Yürüyüşü başladı.

15 Temmuz darbe girişimin yıl dönümünde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinliklerinin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü saat 12.00 itibariyle trafiğe kapatıldı, hazırlıklar tamamlandı. 

Vatandaşlar Milli Birlik Yürüyüşü için Çengelköy, Kısıklı ve Altunizade'de toplanmaya başladı. Anma töreninin gerçekleştirileceği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası çıkışında kurulan etkinlik alanına da vatandaşlar güvenlik kontrolünden geçirilerek alınıyor.

15 Temmuz gecesi köprüde şehit olan vatandaşlar anısına inşa edilen Şehitler Makamı'nın karşısına kurulan dev platformun önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla çeşitli sloganlar atıyor.

Yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubu ise platformun tam karşısına kurulan basın platformunda etkinliği takip ediyor. Alanda çok sayıda ambulans bekletilirken, sağlık kabini, mescit çadırları ve dinlenme yerleri de bulunuyor.

Çengelköy, Kısıklı ve Altunizade'de toplanan vatandaşların 18.30'da yürüyerek etkinlik alanına gidiyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İSTANBUL'DA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenen anma törenine katılmak üzere Ankara'dan İstanbul'a geldi.

 

Uçak havadayken F16'lar, kanat hizasına gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da onları selamladı.

Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan helikopterle Kısıklı'daki konutuna geçerken de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin birinci yılında anma töreninin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü inceledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, helikopter pistinden makam aracıyla Kısıklı'daki konutuna geçerken, ellerinde Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.

BÖLGE HAVA ARAÇLARINA KAPATILDI

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlerin yapılacağı yerlerin de içinde olduğu İstanbul ve Ankara'daki büyük bir bölge görerek uçuş(VFR) yapan helikopter gibi sivil ve görevli olmayan devlet hava araçlarına kapatıldı.

İstanbul ve Ankara'da etkinliklerin yapılacağı bölgelerin de içinde olduğu uçuş sahasına güvenlik için uçuş yasağı getirildi. NOTAM olarak adlandırılan havacıları bilgilendirme notunda bugün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün de içinde olduğu 20 deniz mili yarıçapındaki bir bölge üzerinde görerek uçuş(VFR) yapan helikopter gibi sivil ve görevli olmayan devlete ait hava araçlarına uçuş yasaklandı. NOTAM'da, uçuş yasağının koordinatları ve bilgi notu paylaşıldı. İstanbul'da saat 15:00'da başlayacak NOTAM 16 Temmuz saat 03:00'a kadar geçerli olacak.

ANKARA'DA DA YASAK

İstanbul dışında Ankara'da da etkinliklerin olacağı 20 deniz mili yarıçaplı sahada VFR trafiği yasaklandı.16 Temmuz saat 00:01 de başlayacak olan yasaklama saat 14:30'a kadar devam edecek. Konuyla ilgili yayınlanan NOTAM'da, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafınca görevlendirilen devlet hava araçları,ambulans,şehit nakli, arama kurtarma,organ nakli ile Ankara Esenboğa Havalimanına iniş/kalkış yapan ve geçiş müsadesi olan sivil trafikler hariç,diğer tüm devlet hava araçlarının VFR trafikleri ve tüm sivil VFR trafiklerinin bölgeye yaklaşmasına,girişine ve kalkışına müsaade edilmeyecektir" denildi.

TÜRK BAYRAKLI KAMYON KONVOYU

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde askeri araçların kışlalardan çıkışı engelleyen ve sembol olan kamyonlar, dev Türk bayrakları ile kornalar çalarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçti.

15 Temmuz'da darbeci hainlerin kışlalardan tanklar ve araçlar ile çıkmasını önlemek için kamyonlar günlerce askeriye önlerinde nöbet tutmuştu. O geceden sonra sembol olan kamyonlar, anma programlarının yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde geçti.(Habertürk)

 


ETİKETLER : 15 temmuz köprü toplanma başladı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İZMİR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber