RSS / XML
24-02-2018
Bizi Takip Edin!

Sağlık Sen’den sert tepki

11-08-2017 16:03:14
A+ A-
Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, sendika yöneticileri ve sağlık personelleri, Ödemiş Devlet Hastanesi bahçesinde basın açıklaması düzenledi.

Konya Satılık

EGE MECLİSİ - Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, son günlerde Ödemiş Devlet Hastanesindeki sağlık çalışanlarını hedef alan bir karalama kampanyası başlatıldığını belirterek, "Her zaman yanında olduğumuz sağlık çalışanlarımız hakkındaki paylaşımlar devam ederse, o kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, sendika yöneticileri ve sağlık personelleri, Ödemiş Devlet Hastanesi bahçesinde basın açıklaması düzenledi. Sağlık çalışanlarının özlük ve sosyal haklarının mücadelesini verdikleri, ağır şartlar altında çalıştıklarını belirten Özdemir, son günlerde Ödemiş Devlet Hastanesindeki sağlık çalışanlarını hedef alan bir karalama kampanyası başlatıldığını söyledi. Özdemir, "Tüm bunlar yetmezmiş gibi, son zamanlarda Ödemiş Devlet hastanesini ve sağlık çalışanlarını hedef alan karalayıcı, küçük düşürücü söylemler sanal alem olarak bildiğimiz sosyal medyada isimlerini gizleyerek klavye kahramanlığına soyunan kişiler tarafından son derece haksız bir şekilde karalama kampanyasına dönüştürülmek istenmektedir. Sağlık personeli ve sağlık kuruluşunu hedef alan, hakaret ve şiddet içerikli ve hedef gösterici paylaşım ve haberler olduğu tespit edilmiştir. Sağlık alanında yaşanan şiddeti artırıcı nitelikte, sağlık personeline yönelik tehdit, hakaret ve şiddet içerikli yayın ve söylemler sosyal medya da olsa açıkça suç niteliği taşımaktadır. Sosyal medya üzerinden malum şahıslar tarafından sağlık çalışanlarına sanal şiddet uygulayan kişiler de bilsinler ki bu söylemler şiddeti körüklemelerine sebep olmaktadır. Hukuka aykırı gerçekleşen bu saldırıların karşısında olduğumuzu belirtiyoruz ve tüm sağlık çalışanlarına şiddeti özendiren bu tür saldırılara karşı bir kez daha bu art niyetli kişileri uyarıyoruz. Bu kişilerin yapmış olduğu paylaşımlar elimizde bulunmaktadır ve devam edilmesi halinde haklarında suç duyurusunda bulunulacağını da buradan ifade etmek istiyoruz' dedi. (İHA)


ETİKETLER : sağlık Sen sert tepki ödemiş devlet hastanesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber