RSS / XML
19-07-2018
Bizi Takip Edin!

AK Partili Kaya, CHP'yi eleştirdi

12-08-2017 11:07:43
A+ A-
Karabağlar Belediyesi tarafından tesisleri yıkılan Genç Yıldız Spor Kulübü'nün sporcuları ve yöneticileriyle bir araya gelen Kaya'dan CHP'li vekillere salvo geldi.

Diyarbakır Satılık

EGE MECLİSİ- AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Karabağlar'da muhtarları ziyaret etti, hemşehri dernekleriyle buluştu, esnafları dolaştı, geçtiğimiz günlerde Karabağlar Belediyesi ekipleri tarafından tesisleri yıkılan Genç Yıldız Spor Kulübü'nün sporcuları ve yöneticileriyle bir araya geldi. Poligon'dan Eserkent'e, Muammer Akar'dan General Kazım Özalp'e kadar Karabağlar'ı arşınlayan Kaya'nın programına AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Kazım Erten de eşlik etti. Karabağlar Belediyesi'nin uygulamalarından yana dert yakınıp şikayetlerini dile getiren Karabağlarlıları tek tek dinleyen Kaya, "Karabağlar'da sistem çökmüştür. Yatırım yapmayan, bunun yerine yıkım yapan bir belediye yönetimi var. Her gittiğimiz yerde hemşehrilerimiz belediyeden yana şikayetlerini dile getiriyorlar. Hizmet üretmeyen, vatandaşa sırt çeviren bu belediye yönetiminin Karabağlar'ı taşıyamayacağı açıkça görülmektedir. Karabağlar'ın güzel insanları güzel bir belediyeciliği, insan odaklı çalışan, kentine yatırım yapan bir belediyeciliği hak ediyor. 2019'da Karabağlar'ı hak ettiği bir yönetime kavuşturacağız. AK Parti'nin örnek belediyeciliği ile Karabağlar'ı marka kent haline getireceğiz" dedi.

MUHTARLIĞI ZİYARET EDEN İLK VEKİL

AK Partili Kaya'nın Karabağlar'daki ilk durağı Poligon Mahallesi Muhtarlığı oldu. Mahalle Muhtarı Tarık Gavas'ı ziyaret eden Kaya, muhtardan mahallenin sorunları ve talepleri hakkında bilgi aldı. Muhtarlığı ziyaret eden ilk milletvekilinin Mahmut Atilla Kaya olduğunu belirten Poligon Mahallesi Muhtarı Tarık Gavas, ziyaret için Kaya'ya teşekkür etti. Daha sonra İnönü Caddesi'nde esnaf ziyaretleri yapan Kaya, Poligon Taksi Durağı'nda taksicileri dinledi. Muammer Akar Mahallesi Muhtarlığı'nı da ziyaret eden ve Muhtar Sıtkı Kuzu'dan mahalle hakkında bilgi alan Kaya, daha sonra General Kazım Özalp Mahallesi'nde bulunan Afyon Güneyliler Derneği üyeleriyle buluştu. Dernek üyelerinin taleplerini tek tek dinleyerek notlarını alan Kaya, sorunların çözümü için girişimlerde bulunma sözü verdi.

CHP'Lİ VEKİLLER DOLAŞIYOR AMA BOŞ DOLAŞIYOR

Geçtiğimiz günlerde Karabağlar Belediyesi tarafından tesisleri yıkılan Genç Yıldız Spor Kulübü'nü de ziyaret eden Kaya, kulüp yöneticileri, sporcular ve aileleriyle bir araya geldi. Yıkılan tesislerin bulunduğu alanda gerçekleşen buluşmada konuşan Kaya, "Çok üzücü bir tablo ile karşı karşıyayız. 460 sporcusu bulunan, İzmir'de ve Karabağlar'da amatör spor adına oldukça güzel şeyler yapan Genç Yıldız Spor Kulübü'nün tesislerinin yer gösterilmeksizin yıkılması spora gönül veren herkesi oldukça üzmüştür. CHP'li Karabağlar Belediyesi'nin yıktığı bu tesis için bir tane CHP'li milletvekilinden tek kelime duymadık. Musa Çam, Murat Bakan, Özcan Purçu ve Tacettin Bayır'ın Şirince'deki imara aykırı yapıların yıkım kararı sonrası yaptığı açıklamaları hepimiz gördük. Şirince'yi bırakın, Karabağlar'a bakın. Efes'in Şirince'nin bulunduğu Selçuk'ta turizmin bittiğini ifade etmişler. Tarihi dokuyu korumak adına yapılan mücadele turizmi bitirmez, aksine uzun vadede turizm bundan kazançlı çıkar. Turizmi esas baltalayan, CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorumsuz açıklamalarıdır. Turizmin en büyük düşmanı, Türkiye Cumhuriyeti Devletii yabancı ülkelere şikayet eden, Alman basınına yaptığı açıklamada turistlere 'Türkiye'ye gelmeyin' diyen Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Karabağlar'da yıkılan bu tesisi seçim dönemlerinde CHP'li milletvekillerinin irtibat bürosu gibi kullandığını biliyoruz. Ama şimdi sessizler, bu zulme karşı tepki vermiyorlar. Dördü birden Şirince'den ses veriyor. Dolaşıyorlar ama boş dolaşıyorlar, incir çekirdeğini dolduracak gündemleri yok. Karabağlar'daki bu tesis neden yıkıldı, cevap versinler. Burası ile ilgili bir mahkeme süreci var. O süreç sonuçlanmadan alelacele bu yıkım kararı neden alındı? Bunun cevabını çok merak ediyorum. Yıkılan bu spor tesisinin bulunduğu alana ne yapılacağının da takipçisi olacağız." dedi.

CHP'Lİ VEKİLLER SORUMLUDUR

Daha önceleri defalarca Karabağlar Belediyesi'ne çağrıda bulunduğunu, "Yer gösterin spor tesisi yapılmasını sağlayalım" dediğini hatırlatan Kaya, Karabağlar Belediyesi'nin yeni spor tesisleri için yer tahsis etmek yerine mevcudu yıktığını ifade etti. Sporun siyasetinin olmayacağını söyleyen Kaya, "Sporun siyaseti olmaz. Biz spora gençlerimiz için, geleceğimiz için destek veriyoruz. Benim amatör spora olan desteğim, sporun birleştirici yönüne inandığımdan dolayıdır. Siyasette bizi ayrıştıran birçok şey olabilir, ama söz konusu spor olduğunda tek vücut olmamız gerekiyor. Ben burada yıkılan tesise defalarca geldim. Burada kahvaltı organizasyonları yaptık, iftar sofrasına konuk olduk. Bu yıkımın ardında, bizim ziyaretlerimizin ve bu kulübe verdiğimiz desteğin olduğu yönünde bir izlenim var. Gerek kulüp yöneticileri, gerekse sporcuların aileleri bu şekilde beyanlarda bulunuyor. Eğer bu doğruysa oldukça yanlıştır, Karabağlar Belediyesi'nin bir ayıbıdır. Burada 460 sporcu var. Bu çocuklarımızın aileleri var. Biz spora hiç siyaseti karıştırmadık. Karabağlar Belediyesi'ne basın aracılığıyla defalarca çağrıda bulundum. Spor adına yapılacak her şeyde yanlarında olacağımı açık açık ifade ettim. Ancak bırakın bizden destek istemeyi, gidip geldiğimiz, selam verdiğimiz yerleri yıkarak tavırlarını açıkça ortaya koyuyorlar. Bu tavır asla onlara kazandırmaz. CHP'li milletvekilleri bu konuda sorumludur, çıkıp bir şey söylemeliler. Buraya onlar da geldi, hatta burayı irtibat bürosu gibi kullanan CHP'li milletvekilleri oldu. Şimdi sessiz kalmaları hiç hoş değil. Ben tüm bu yaşananlara karşın yöneticilerimizin ve sporcularımızın dirayetli olmalarını tavsiye ediyorum. Başınızı dik tutun. Sizler toplumun geleceği adına güzel bir iş yapıyorsunuz. Sizin için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Sorunlarınızı çözme sözü veriyoruz" şeklinde konuştu.

 

CHP KARABAĞLAR'DAN SERT YANIT GELDİ!

Karabağlar CHP İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, AK Parti İzmir milletvekili Atilla Kaya ve AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı  Kazım Erten'in, Karabağlar' da kaçak bir binanın yıkılması üzerinden Karabağlar Belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partisini eleştirmelerine sert cevap verdi.

Yaptığı açıklamada, yıkılan tesisin kaçak olduğunu ve sportif değil, ticari faaliyet yapıldığını belirten Ali İhsan Yıldız, şunları söyledi. 

Karabağlar Eserkent Kıdemli Şehit Pilot Volkan Koçyiğit Bulvarı’nda Genç Yıldız Spor Kulübü binasının Karabağlar Belediyesi tarafından yıkıldığı, kararın siyasi olduğu yönünde asılsız haber yer almıştır. Söz konusu haberler,  algı oluşturmaya yönelik olup, kamuoyunu da yanlış yönlendirme anlayışı taşımaktadır. Buna  AKP İzmir milletvekili Atilla Kaya ve Karabağlar  İlçe Başkanı da gerçekleri maniple ederek siyasi ranta çevirmek istemektedirler. Ama şunu bilsinler ki, buradan onlara ekmek çıkmaz. Karabağlara hizmet etmek, ilçe halkını mağduriyetten kurtarmak istiyorlarsa, öncelikle  Uzundere’de 87 hektarlık kamu arazisinin TOKİ 'ye devredilmesini önleseydiler.

AKP TESİS YAPMAK İSTEDİ DE  ENGEL Mİ OLDUK?

Bizler, hak hukuk adaleti herkes için eşit olarak uygulanmasını savunur öyle hareket  ederiz. Bu anlamda sosyal adalet ve hukuk yönüyle yapılması gereken neyse yapılmıştır . Orada oturan ve hatta AKP’ye oy veren vatandaşlarımız bile bizzat arayarak, Belediye Başkanımıza teşekkür etmişlerdir. Burada spor kulübü merkezi adı altında ticari faaliyet yapılmaktadır. Karabağlarda birçok hazine arazisi vardır. AKP veya Sayın Kaya bu alanlara herhangi bir tesis yapmak  için girişimde bulundu da, engel mi  olundu. AKP'liler her zaman gibi yasadan habersiz, kural tanımaz halleriyle, akılları sıra Karabağlar Belediyemizi kötüleyecek ve rant sağlayacaktır. Ancak,Karabağlılar ve tüm İzmirliler AKP'nin bu oyunlarına alışıktır ve her seçimde gerekli cevabı vermiştir.

TESİS KAÇAKTI VE TİCARİ FAALİYET VARDI

Konuyla ilgili olarak Karabağlar Belediyesinin kamuoyunu aydınlattığını ve Amatör kulüplerine verdiği desteğinde herkes tarafından bilindiğini ifade eden CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız "Öncelikle söz konusu yer, kamusal alanda yer alıp, özel mülkiyet değildir. Kamuya ait alanın üzerinde 775 Sayılı Gecekondu Kanunu’na aykırı olarak yapılmış kaçak bir yapıdır. İşgal söz konusudur. Burası 4019 Sokak’la Şehit Volkan Koçyiğit Bulvarı’nı birbirine bağlayan 4018/11 Sokak’ta yol gövdesinde kalmakta olup,  spor faaliyetleri için değil, ticari bir işletme olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.Yine söz konusu yer için 31.03.2017 tarihinde spor kulübü yetkililerine resmi tebligat yapılmış ve yıkım tarihinden bir hafta önce de zabıta memurlarımız tarafından kendilerine sözlü uyarı yapılmıştır. Ancak tüm bu gelişmelere rağmen söz konusu spor kulübü uyarılara cevap vermediği gibi,  tahliye işlemlerini de gerçekleştirmemiştir. Bunun üzerine Karabağlar Belediyesi de 775 Sayılı Yasa’nın 18. Maddesi’ne göre izinsiz yapıyı yerinden kaldırmıştır. Kaçak yapının bulunduğu yol, yakın zamanda düzenlenip trafiğe açılacaktır.Ayrıca, Karabağlar Belediyesi’nin spor kulüplerine “Destek yerine köstek” olduğu iddiası  tamamen asılsız ve saçma bir iddiadır. Aksine belediyemiz,  gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için amatör spor kulüplerine imkanlar ölçüsünde destek vermekte olup,  vermeye de devam edecektir.


ETİKETLER : kaya akparti chp vekil eleştirisi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber