RSS / XML
27-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'li Sertel şehit ailelerini ziyaret etti

04-09-2017 13:00:21
A+ A-
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da şehit ailelerinin evlerine konuk olarak acılarını paylaştı, bayramlarını kutladı.

Gaziantep Satılık

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 2008 yılında şehit olan Jandarma Binbaşı Süleyman Can’ın annesi Semahat Can, 2002 yılında Tunceli Hozat’ta şehit olan Topçu Çavuş Ayhan Canbaz’ın annesi Bahriye Canbaz ve 7 yıl önce çatışmada şehit düşen Piyade Kıdemli Başçavuş Erkan Durukan’ın eşi Emine, çocukları Doğukan ve Efe’yi ziyaret etti. Şehit ailelerinin bu ülke için kutsal emanetler olduğunu vurgulayan Sertel, “Şehitlerimizin geride bıraktığı anne babaları, eşleri ve çocukları bu ülkede el üstünde tutulmalıdır. Başta devletimiz olmak üzere aradan kaç yıl geçerse geçsin şehit aileleri ilk günkü hassasiyetle hatırlanmalıdır. Onları unutursak kalbimiz kurusun. Ne zamanki şehitlerimizin aileleri terörün kökünün kazındığını görürse ve ne zamanki ekonomik ve sosyal anlamda el üstünde tutulduklarını, hiçbir zaman unutulmayacaklarını hissederse onların yüreğindeki acı bir nebze olsun hafifleyecektir" dedi.

 

"DEVLETİMİZİ YANI BAŞIMIZDA GÖRMEYE İHTİYACIMIZ VAR"

Bayramların kendileri için buruk geçtiğini ifade eden şehit aileleri de, evlerine konuk olan ve dinmeyen acılarını paylaşan CHP'li Sertel’e teşekkürlerini iletti. Şehit annesi Semahat Can, yetkililere sitemde bulunarak “Oğlumu 9 yıl önce şehit verdim. Geçmişte devletimiz bizlere daha fazla sahip çıkıyordu, daha çok arayıp soruyorlardı ancak aradan yıllar geçtikçe unutulduğumuzu düşünmeye başladım. Bizim her zaman devletimizi yanı başımızda görmeye ihtiyacımız var. Bizim yüreğimizdeki acı asla dinmez fakat devletimizin aradan 30 yıl geçse de bizi hatırladığını bilmemiz yüreğimizdeki acıyı hafifletir" dedi.(DHA)


ETİKETLER : chp atila sertel şehit aileleri ziyaret
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber