RSS / XML
15-10-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Sivaslılar'dan Kırım Türkleri Derneğine ziyaret...

01-10-2017 19:42:00
A+ A-
İzmir Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Necati Şahin ve Yönetim kurulu üyeleri sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine devam ediyor.

Adana Satılık

Amaçlarının İzmir'de Faaliyet göstermekte olan  tüm dernekleri ziyaret etmek, onlarla birlikte ortak haraket etmek, proje üretmek hatta ülkemiz de bir türlü önemini kazanamayan bu yapının sivil bir İnsiyatife dönmesinin iş ve eylem birliği içinde olmasının önemini belirten Başkan Necati Şahin bu kapsamda ziyaretlerin devam edeceğini bildirdi. 

Necati Şahin, ''Yaklaşık 3 aylık bir çalışma neticesinde birbirini anlayan, destek olan, ortak projeler üreten bir yapı meydana çıkacaktır.Bu doğrultuda sadece hemşeri dernekleri değil çok çeşitli derneklere ziyaret edileceğini anlatan Necati Şahin daha sonra Şehit ve Gazi dernekleri,.engelli dernekleri, çevre dernekleri. . Hayvansever dernekleri,Kültür Dernekleri gibi birçok yere gidilecek.'' dedi.

İzmir Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Necati Şahin ve Yönetim kurulu üyeleri, İzmir Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma derneğine ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette Türklerin en eski çalgısı olan kabak kemanı ile Kırımlılar derneği ile birlikte Sivas türküsü ve kırım türküsü söylendi.

Dernek Başkanı Nuran Çağatay'ı ve yönetim kurulunun sıcak karşılaması ve nazik ikramlarına  teşekkür eden Necati Şahin, Toplumda birlikte yaşadığımız insanların birbirlerini  kültürlerini ve geçmişte yaşadıklarını hikayelerini bilmelerinin önemini anlatan başkan böylece karşılıklı anlayışın dayanışmanın gelişeceğini söyleyerek, Kırımı anlatan toplant,  panel ve etkinlikleri takip ettiğini ve bugüne kadar gülen, oynayan, her ortamda neşeli tavırlar sergileyen, Kırım' lı kardeşlerimizin aslında ne acılar ayrılıklar işkenceler yaşadıklarını öğrenen başkan Necati bu süreçten sonra onları daha iyi anladığını ve her koşulda birlikte olmaya destek olmaya gayret edeceğini söyledi.

Her ortam ve koşulda Kırım'ı ve kültürlerini anlatmaya çalışan Kırım dernek başkanı Nuran Çağatay ve yönetim kurulu üyelerinin hiç bir fedekarliktan kaçınmadan gece gündüz koşullarını bildiğini söyleyen Başkan Necati Şahin, her yıl kurban  bayramında yapılan organizasyonla kurbanlarını Kırım'a giderek kesen ve tüm elde edilen kurban etlerinin oralarda bulunan vatandaşlara dağıtıldığini bilen şahit olan Necati Şahin bunun çok önemli bir davranış olduğunu söyledi. 

Kırım'lı kardeşlerimizin etkinliklerinin ve anma törenlerinin yapılacağı ve eski eşyaların sergileneceği alanların parkların yapılmasının önemini anlatan Necati Şahin, özellikle  bu tip konularda bu güne kadar derneklere ilgisini alakasını esirgemeyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'a bu vesile ile teşekkür etti. 

Bugünün anlam ve önemini ifade etmek ve bir anı olarak Nuran başkana ve yönetim kurulunun değerli üyelerine sivaslılar olarak bir plaket vererek teşekkür eden Başkan Necati,  birlikteliğin artarak devamını diledi.

İzmir'de yaklaşık olarak beş bin civarında Ege bölgesinde on iki bin  civarında Kırım lı olduğunu beyan eden Sivas der Bşk Necati Şahin bu sayının çok ciddi bir rakam olduğunu ve onemsenmesini  hatırlattı. 

Kırım dernek başkanı Nuran Çağatay bugünün anılarda önemini hep koruyacağını beyan ederek önemi ve anlamı büyük olan plaket'e teşekkür ederek, İzmir sivaslılar derneğine ve başkanını her zaman dikkate ve ciddiye aldıklarını ifade ederek,

Biz Kırımlıların düsturu,

Dilde, Fikirde, İş'de birliktir.

'''Bu kadar iyi anlaşılmak bilinmek ve işbirliği önerileri bize anlayışımız uygundur  birlikte olmaktan üretmekten mutlu oluruz.'' dedi.

Uzun yıllar önce eşimin görevi nedeni ile Sivas'da 4 sene yaşadığını söyleyen Başkan Çağatay 

Unutamadığım çok anı var dedi bir çok devletin kurulduğu bu önemli topraklarda mutlaka herkesin gelmesi ve görmesi gereken medreseler, Camiiler ve ölmeden mutlaka görülmesi gereken Divriği ulu Camii , şifahane  ve Divriği kalesi olduğunu söyledi. ..

Ziyarete teşekkür ederek Sivas başkanı Necati Şahin ve arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmayı tamamladı. .(Gazetembayrakli.com


ETİKETLER : İzmir Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği necati şahin kırımlılar derneği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İZMİR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber