RSS / XML
26-09-2018
Bizi Takip Edin!

Ertan Çaplık'ın ismi Aliağa'da ölümsüzleşti

11-10-2017 08:23:05
A+ A-
Aliağa’nın sevilen isimlerinden biri olan ve temmuz ayında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle vefat eden vücut geliştirme antrenörü, milli sporcu Ertan Çaplık’ın ismi kentte ölümsüzleşti

İzmir Satılık

EGE MECLİSİ - Vücut geliştirme antrenörü, milli sporcu Ertan Çaplık, Aliağa ilçesinde temmuz ayında geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmişti. Aliağa Belediyesi de, ilçede tarafından yakından tanınan ve Aliağa’ya ilk spor salonunu açan Ertan Çaplık’ın adını caddeye vererek ölümsüzleştirdi. Çalışmalarla araç trafiğine kapatılan ve çevre düzenlemeleri tamamlanan Eski Sebastian Laguna Caddesinin adı, bu kapsamda Aliağa Belediyesi tarafından ‘Ertan Çaplık Sevgi Yolu’ olarak değiştirildi.

Baba Erkan Çaplık, oğlunun isminin caddeye verilmesinin kendisini ve ailesini çok duygulandırdığını söyledi. Erkan Çaplık, “Oğlum Aliağa’nın spor babasıydı. Aliağa’da vücut geliştirme sporunun temellerini atan bir isimdi. Bugün Aliağa’da 6 tane spor salonu varsa bunların sahipleri Ertan’ın talebeleridir. Her şeyden önce iyi bir evlat yetiştirdiğim için seviniyorum. Herkese iyiliği dokunan bir insandı. Bizim haberimiz yokken lisede bir öğrenci okuttuğunu öğrendik. Ertan’ın vefatından sonra Aliağa Belediyesinin eski Sebastian Laguna Caddesine ismini vermesi beni çok gururlandırdı. Beni ve ailemi gururlandırarak Ertan’ın ismini ölümsüzleştiren başta Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. (İHA)


ETİKETLER : vücut geliştirme antrenörü milli sporcu Ertan Çaplık
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber