RSS / XML
26-09-2018
Bizi Takip Edin!

Denizcilikte İsveç ile işbirliği

13-10-2017 14:46:01
A+ A-
İsveçli denizcilik firmaları ile İzmir denizcilik sektörünün ticari işbirliği olanakları konuşuldu

Manisa Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir’de ticari, sosyal ve kültürel etkinliklerinigeliştirmek için yola çıkan İsveç İstanbul BaşkonsolosuThereseHyden, Ege Bölgesi denizciliğiyle ilgili projelerde işbirliği imkânlarını konuşmak için İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Müdürü ve TURMEPA/DenizTemiz Derneği İzmir Şubesi Genel Sekreteri Halil Hatipoğlu ile bir araya geldi.

Yapılan görüşmede, deniz temizliği ve denizcilik eğitimi başta olmak üzere İsveçli denizcilik firmaları ile İzmir denizcilik sektörünün ticari işbirliği olanakları ile deniz turizmindeki fırsatlar ele alındı. Hatipoğlu, Başkonsolos Hyden’a İzmir ve Aliağa limanları başta olmak üzere bölge limanları ve İzmir denizcilik sektörü, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin faaliyetleri, denizci nesil yetiştirmek için Odamızca yapılan eğitim projeleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. TURMEPA/DenizTemiz Derneği İzmir Şubesi Proje Koordinatörü Saygın Yörük de denizlerimizin ve çevremizin korunmasıyla ilgili yaptıkları eğitim ve projelerden örnekler sundu.

Denizcilik eğitimi ve denizleri temiz tutmaya yönelik projeleri ilgiyle dinleyen Başkonsolos ThereseHyden, İsveç’in de bir deniz ülkesi olduğunu, okyanusların ve denizlerin korunmasının kendileri için öncelik taşıdığını söyledi.Hyden, “Atık yönetimi dikkat ettiğimiz bir konudur. Sahip olduğumuz teknolojiyi sizlerle paylaşabiliriz” dedi.İzmir’de gerçekleştirilecek sosyal sorumluluk projelerinde işbirliğinden memnuniyet duyacaklarını ifade eden Hyden, sürdürülebilir deniz ve çevre projelerini değerlendikten sonra birlikte projeler gerçekleştirmeyi düşündüklerini ifade etti.


ETİKETLER : İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Müdürü TURMEPA Halil Hatipoğlu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber