RSS / XML
10-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Sadece 5 gün yaz havasına hazır olun

19-10-2017 13:23:37
A+ A-
İşte haberin detayları...

İzmir Satılık

Ülkenin batısı 5 günü adeta yazdan kalma sıcak havanın etkisinde mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde geçirecek. Meteoroloji 3. Bölge Müdürü Güler: "Vatandaşlarımızın ekim ayının önümüzdeki 5 gününü iyi değerlendirmesini öneriyoruz. Ekim ayının uzun yıllar ortalama sıcaklıklarının üzerinde geçireceğimiz 5 günlük periyot, son 4 yılın en yüksek derecelerinde" Yurdun batısında hava sıcaklıkları,  mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde seyredecek ve yağışsız geçecek 5 günün  ardından bölge yağışlı ve soğuk havanın etkisine girecek.

Günlük en yüksek sıcaklıklar 22-25, en düşük sıcaklıklar ise 8-10  derece olacak.

  Gelecek hafta salı gününden itibaren tüm yurt, Balkanlar ve orta  Akdeniz üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisini altına girecek. Hava  sıcaklıkları salı günü hissedilir derecede azalıp, mevsim normallerine düşecek.  Çarşamba ve perşembe gününden itibaren de hem hava sıcaklıkları azalacak hem de  yağışlar başlayacak. Hava sıcaklıklarında 8-10 derece azalma görülecek

"SALI GÜNÜNE KADAR YAĞIŞ YOK"

    Meteoroloji 3. Bölge Müdürü Ergün Güler,  Ekim ayının ilk yarısının mevsim normallerinde, yağışların ise  normalin altında seyrettiğini söyledi. Güler, 5 gün boyunca, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te hava  sıcaklığının mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde olacağını belirterek, şöyle  konuştu:    "Eskişehir'de ekim ayının uzun yıllar ortalamasına göre günün en  yüksek hava sıcaklığı 20 derece civarında, en düşük ise 5 derece civarında.  Önümüzdeki ilk 5 gün içinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4-6 derece  üzerinde seyredecek. Günlük en yüksek sıcaklıklar 22-25 derece ölçülecek. En  düşük sıcaklıklar ise 8-10 derece olacak. Önümüzdeki hafta salı gününe kadar  yağış beklemiyoruz. Bölgemizde benzer hava şartları hüküm sürecek. Uzun yıllar  ortamalasına göre ekim ayı toplam yağış 28 milimetre civarında. Şu ana kadar  Eskişehir'de 11 milimetrelik bir yağış aldık."

"VATANDAŞLARIMIZIN 5 GÜNÜ İYİ DEĞERLENDİRMESİNİ İSTİYORUZ"

    Gelecek hafta salı gününden itibaren tüm yurdun Balkanlar ve orta  Akdeniz üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğini dile  getiren Güler, şöyle devam etti: "Çarşamba ve perşembe gününden itibaren hem hava sıcaklıkları düşecek  hem de yağışlı bir periyoda gireceğiz. Hava sıcaklıkları salı günü hissedilir  derecede azalacak, mevsim normallerine. Önce 15 dereceye daha sonra da 8-10  dereceye kadar düşecek. Sıcaklıkların mevsim normallerinin altındaki değerlere  inmesini bekliyoruz. Vatandaşlarımızın yazdan kalma son günleri iyi  değerlendirmesini öneriyoruz. Ekim ayının uzun yıllar ortalama sıcaklıklarının  üzerinde geçereceğimiz 5 günlük periyot, son 4 yılın en yüksek derecelerinde."   Güler, vatandaşlara Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ve bölge  müdürlüğünün internet sitesini yakından takip etmelerini önererek, cep  telefonlarına Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uygulamasının indirilerek, online  ölçümlerin, yağışların, her türlü hava olayının takip edilebileceğini sözlerine  ekledi.

SICAK HAVAYI DEĞERLENDİRDİLER

    Ankara'dan Eskişehir'e geziye gelen Dursun Yüksel sıcak havanın tadını  çıkarttığını söyledi. Eskişehir'de yaşayan Önder Tuncer de birkaç gün önce soğuk olan  havanın ısınmasıyla kendilerini dışarıya attıklarını belirterek, havanın sıcak  olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ankara'dan arkadaşını ziyarete gelen Çelebi Özgür ise başkentte  havanın geçen hafta soğuk olduğunu anımsatarak, güzel hava sayesinde Eskişehir'in  güzelliklerini daha iyi tanımak izin gezintiye çıktığını anlattı.(Milliyet)


ETİKETLER : hava durumu sıcaklar 5 gün tahmin
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber