RSS / XML
16-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzgü’nün adı anaokulunda yaşıyor

12-11-2017 15:09:41
A+ A-
Okul öncesi eğitime önemli yatırımlar yapan Karşıyaka Belediyesi, kente bir anaokulu daha kazandırdı

Samsun Satılık

EGE MECLİSİ - Mustafa Kemal Mahallesi’nde inşa edilen ‘Karşıyaka’nın Filizleri Muzaffer İzgü Anaokulu’ coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Başkan Akpınar “Bu eğitim yuvasında yetişen çocuklarımız birer Muzaffer İzgü olacak, Atatürk devrimlerini yaşatacaklar” dedi.

 

COŞKULU AÇILIŞ

Karşıyakalı çocukları çağdaş ve sağlıklı ortamlarda geleceğe hazırlamak için çalışan Karşıyaka Belediyesi, 6’ncı okul öncesi eğitim kurumunu faaliyete geçirdi. Mustafa Kemal Mahallesi’nde inşa edilen ‘Karşıyaka’nın Filizleri Muzaffer İzgü Anaokulu’nun açılış törenine; Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Muzaffer İzgü’nün oğlu Şahin İzgü, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsmail Demirtaş, mahalle sakinleri ve minik öğrenciler katıldı. 624 metrekare kullanım alanına sahip olan; 3 sınıf, uyku odaları, çok amaçlı salon, yemekhane ve oyun parkı gibi bölümlerden oluşan modern eğitim yuvası büyük beğeni kazandı.

 

İZGÜ’LER YETİŞECEK

Atatürk’ün izinden giden, aydınlık nesiller için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Akpınar “Karşıyaka’da çocuklarımız Mustafa Kemal'in askeri olarak büyüyor, O’nun düşüncesinin dünyaya ne kadar gerekli olduğunu biliyor. Bugün de Atatürk'ün yolundan gelmiş olan büyük bir aydını, Mustafa Kemal Mahallesi’nde çok sevdiği çocuklarla birlikte yaşatmanın mutluluğu içindeyiz. Bu okulda yetişen çocuklarımız birer Muzaffer İzgü olacak. Cumhuriyetimizi emin ellere bırakacağız. Karşıyakamıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

 

ANLAMLI TEŞEKKÜR

Muzaffer İzgü'nün oğlu Şahin İzgü de “Bu anlamlı günde karşınızda olduğum için çok mutluyum. Hele bir emekli öğretmen olarak, yarının çınarlarını gördüğüm için de çok mutluyum. Karşıyaka için ‘İnsanları özgür, sokaklar özgür, yöneticileri dürüst ve çalışkan’ diyen babam anısına burada ölümsüz bir eser kazandırdınız. Sayın Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, böyle güzel anaokullarında okudukları için çok şanslılar" derken, Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsmail Demirtaş da mahalleye kazandırdıkları anaokulu ve tüm hizmetler için Karşıyaka Belediyesi’ne ve Başkan Akpınar’a teşekkürlerini iletti.


ETİKETLER : Karşıyaka’nın Filizleri Muzaffer İzgü Anaokulu Başkan Akpınar Muzaffer İzgü Atatürk
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber