RSS / XML
24-09-2018
Bizi Takip Edin!

CHP İzmir İl Başkanı Güven'den AK Parti'li yöneticilere cevap

15-11-2017 10:54:56
A+ A-
İşte haberin detayları...

Ankara Satılık

EGE MECLİSİ - CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun adaylık sinyali vermesi üzerine, “Aziz Beyin görevine devam edeceğini düşünüyoruz. Bu konuda sıkıntının olacağını tahmin etmiyoruz. Türkiye ve İzmir’in Aziz Kocaoğlu gibi değerli belediye başkanlarına ihtiyacı vardır” dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ve yönetimi, AK Parti İzmir yöneticilerinin CHP İzmir hakkındaki eleştirilerini değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Açıklama sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güven, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde esprili bir şekilde “Mecbur 2019’da aday olacağız artık” sözlerinin sorulması üzerine, “Başkanımız Aziz Kocaoğlu 3 dönemdir başkan ve örnek, dürüst belediyecilik yapmakta. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız aldığı ödüllerle, uluslararası değerlendirme kuruluşlarının ölçümleri sonucunda İzmir’in aldığı takdiri şayan değerlendirmelerle örnek ve marka bir belediyecilik yapmaktadır. CHP, bu süreçte Ankara ve İstanbul gibi büyükşehir belediyelerini kesinlikle alma kararlılığındadır ve alacaktır. Büyükşehir belediyelerini alırken en büyük referansımız CHP’li belediyeler, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Aziz Kocaoğlu’dur. Aziz Bey'in görevine devam edeceğini düşünüyoruz. Bu konuda sıkıntının olacağını tahmin etmiyoruz. Türkiye ve İzmir’in Aziz Kocaoğlu gibi değerli belediye başkanlarına ihtiyacı vardır. Bu konuda görevine bize göre devam edecektir” diye konuştu.

“İzmir'i hak ettiği şekilde geliştiriyorlar”

CHP üzerine yapılan eleştirileri de değerlendiren Güven, “Belediyelerimiz ile ilgili de bazı söylemler olmuş. İnsan, İzmir halkının arka arkaya defalarca açık ara oylarıyla seçilmiş belediyelerine yöneltilen suçlamaları duyunca hayretler içinde kalıyor. Büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz her hafta yeni açılışlar, yeni hizmetler ve yatırımlarla İzmir'i hak ettiği şekilde geliştiriyor. CHP'li yerel yönetimler, halka hizmet eder. Hem de hiçbir ayrım yapmadan hizmet götürür. Tüm belediyelerimizle hizmete devam ediyor, halkımıza daha fazla hizmet etmek için çalışıyoruz” diye konuştu. (Ceren Atmaca/İHA)


ETİKETLER : CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu belediye başkanları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber