RSS / XML
14-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Başkan Selvitopu, velilerle buluştu

15-11-2017 15:29:20
A+ A-
Karabağlar Belediyesi tarafından ilçedeki öğrencilerin kaliteli ve ücretsiz eğitim alması için kurulan Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi'nde, 7 ve 8. sınıflara yönelik veli toplantısı katılan Başkan Selvitopu, öğrencilerin ailelerin olduğu kadar kendilerinin de göz bebeği olduğunu ve her zaman onların yanında olduklarını söyledi

Sinop Satılık

EGE MECLİSİ - Belediyeye ait Yeşil Ev’deki toplantıda yeni sınav sistemiyle ilgili velilere bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Eğitmen sunumunun ardından konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu,  göreve geldikleri günden bu yana KARBEM’e her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini belirterek,  “Burada okuyan çocuklar bizim çocuklarımız. Ne kadar donanımlı yetiştirirsek bu ülkeye o derece faydalı olurlar. Mustafa Kemal Atatürk hayattayken ülkesini başka ülkelerle yarışacak düzeye getirmek için hayatı boyunca uğraşmıştı. Bizler de bunu çok iyi anlamalıyız. Ülkemizin güçlü olması ve bilim ve teknolojide ileride olması bu toplumu mutlu kılar. Bilim ve teknolojiyi iyi öğrenip dünya ile yarışan bir ülke olmalıyız” diye konuştu. 

 

Karabağlar’da girmedik okul kalmadı

Eğitim desteğinin KARBEM’in yanı sıra  ilçede bulunan diğer okullara da yapıldığını belirten Başkan Selvitopu, Karabağlar’da çok sayıda okulda olanaklar ölçüsünde her türlü bakım, tamirat, boya ve badana işlerinin yapıldığının altını çizdi. Bundan sonra da çalışmaların devam edeceğini,  çocukların ne kadar iyi eğitim alabilirlerse o derece motive olacaklarını belirten Selvitopu,  “KARBEM’in amacı dar gelirli öğrencilere katkı sağlamak. Bütçe imkânları ölçüsünde bunu yaymak istiyoruz. Karabağlar’da 500 bin insanımız yaşıyor. Onların çocuklarının da her zaman yanlarında olmaya çalışacağız. Elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışacağız çünkü gelecek onlarda. Onlar sizin olduğu kadar bizim de gözbebeğimiz. Her türlü zor koşullarda mücadele edebilecek konuma getirmek hepimizin görevi. En çok mutlu olduğum konu KARBEM’de eğitim gören çocuklarımızın başarısı. Her zaman Karabağlar Belediyesi olarak sizlerin yanında olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

 

Öğrencilerimiz büyük başarı gösterdi

KARBEM Yetkilisi Hakkı Karadeniz ise yeni sınav sistemiyle ilgili sıkıntıların devam ettiğini velilerin kafasında soru işaretleri olduğunu söyledi. KARBEM olarak sınav sistemi her ne olursa olsun çocukları en iyi biçimde yetiştirmeye devam edeceklerini belirten Karadeniz,  “Geçtiğimiz yıl 4 çocuğumuz fen lisesini, 20 öğrenci Atatürk Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi gibi iyi okulları,  216 öğrenci ise Anadolu liselerini kazandı. Bizim bu başarımıza her türlü desteği sağlayan Belediye Başkanı’mıza çok teşekkür” ediyorum” diye konuştu. 

Toplantı sonunda veliler de Başkan Selvitopu’na KARBEM’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler.


ETİKETLER : Karabağlar Belediyesi Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi Başkan Selvitopu göz bebeği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber