RSS / XML
17-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Torbalı'dan 'İZSU' şikayeti

06-12-2017 13:44:47
A+ A-
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 'İZSU’nun firmaları hizmeti eziyete çevirdi. Hem ağır davranıyorlar, hem de sağır muamelesi yapıyorlar' dedi

Aydın Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü tarafından Torbalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne gönderilen 30.11.107 tarihli bir yazıda, ilçede 270 Km uzunluğunda su şebekesi yenileme çalışmasına başlandığı, kazı yapılan alanların yine yüklenici firmalarca onarılacağı belirtilerek, ilçe belediyesinin herhangi bir onarıma yada müdahaleye yetkili olmadığı belirtildiğini söyleyen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine İZSU’yu sürekli uyardıklarını,  ancak sistemin çok ağır işlediğini belirtti.

 

Başkan Görmez, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Su, kanalizasyon ve diğer altyapı şebekelerinin yenilenmesi oldukça önemli, değerli ve zorunlu bir ihtiyaçtır.  Önemli olan bütün bunlar yapılırken, zaman planlaması, mevsimleri ve olası sorunları da öngörmektir.  Ağır işleyen, plansız, programsız ve zamansız kazılar, vatandaşımızı mağdur ediyor. Kışın ortasında ilçe çamur deryasına çevriliyor. Vatandaş isyan ediyor. İZSU bize diyor ki  ‘kazdığımız yerleri kendimiz onaracağız, siz müdahale edemezsiniz, buna yetkiniz yok’   özetle hizmet eziyete çevriliyor. Biz bu işte art niyet aramıyoruz.  Belediye ile vatandaşı karşı karşıya getirme operasyonu olarak görmüyoruz.  Ancak 1,5 yıldır aynı meseleyle uğraşmaktan hem biz hem vatandaş yoruldu.  Gerekli özenin gösterilmediğini düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın böylesi ciddi konularda yapılan işlerde zaman kaybına tahammülü yok. Vatandaşlarımızın her gün kullandığı sokağı, caddeyi dibine kadar kazıp sonra günlerce o şekilde bırakmak hizmetle bağdaşmıyor."


ETİKETLER : Torbalı Belediyesi Adnan Yaşar Görmez İZSU
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber