RSS / XML
18-10-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir’de Alman filmlerine büyük ilgi

08-12-2017 15:31:59
A+ A-
Goethe-Institut ve German Films işbirliğiyle düzenlenen KİNO 2017 Alman Filmleri Türkiye’de’nin İzmir gösterimlerine ilgi büyük oldu

Didim Satılık

EGE MECLİSİ - Fransız Kültür Merkezi ve Karaca Sineması’nda gösterilen filmlerde İzmiriler salonları boş bırakmadı ve filmlere tam not verdi. Filmlerden "Dünyamın Merkezi"nin (Die Mitte der Welt) yönetmeni Jakob M. Erwa ve Joseph Beuys filmde sanatçıyla ilgili röportaj yapılan kişilerden sanat tarihçisi Rhea Thönges-Stringaris’in gösterim öncesi söyleşilerinde keyifli anlar yaşandı. 

Film gösterimlerinin Alman ve Türk halkının eski dostluğuna daha da katkı koyacağını belirten Goethe-Institut İzmir Müdürü Anna Weber, “KİNO:2017’yi İzmir’de yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu yıl iki ayrı salonda gösterim yaparak, Alman filmlerini daha çok İzmirliyle buluşturdurduk. 

Film gösterimlerine ve söyleşilere gösterilen ilgiden çok memnun kaldık. Seneye film sayısını arttırmak istiyoruz. Söyleşilere de ayrı bir önem veriyoruz. Böylelikle iki dost halk arasındaki kültürel bağın daha da artacağını düşünüyoruz. Başta İzmirliler olmak üzerek Fransız Kültür Merkezi ve Karaca Sineması’na çok teşekkür ediyoruz” dedi.


ETİKETLER : Goethe-Institut German Films KİNO 2017 Alman Filmleri gösterimler
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber