RSS / XML
27-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'li Vekil Sertel'den 'Taşeron' çıkışı

25-12-2017 18:32:58
A+ A-
İşte haberin detayları...

Denizli Satılık

EGE MECLİSİ - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 1 milyona yakın kişiyi ilgilendiren ve Meclis’te görüşülmeden “oldu-bittiye” getirilerek KHK ile çıkarılan taşeron düzenlemesinin çözüm üretmekten çok yeni sorunları beraberinde getirdiğini vurguladı. Sertel, “KHK ile getirilen taşeron düzenlemesi milletin ve kadro bekleyen işçilerin aklıyla alay etmektir. Bu düzenleme 1.5 yıldır bekleyen işçilerin beklentisini boşa çıkarmış, hayal kırıklığı yaratmıştır. Taşeron işçisi AKP hükümetini asla affetmeyecek” dedi.

 

SENDİKALARA ÇAĞRI

"Meydanlarda hemen her konuda “millet” lafını ağzından düşürmeyen AKP hükümetinin, aileleri ile birlikte 5 milyon kişiyi ilgilendiren taşeron düzenlemesini millettin meclisinden kaçırarak çıkardı" diyen CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şunları söyledi:

“Dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun verdiği sözün üzerinden 1.5 yıl geçti. Toplumda büyük bir beklenti yaratıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ‘tasarıyı tamamlıyoruz, kısa bir süre sonra Meclis’e sunacağız’ demişti. Ancak düzenleme Meclis’e getirilmeden, siyasi partilerin görüşü alınmadan, tartışılmadan badem kurusu bir tulumun içine sarılarak Kanun Hükmünde Kararname ile getirildi. Üstelik bu düzenlemenin içi boştur. Kamu İktisadi Teşebbüsleri’nde çalışan işçiler göz ardı edildi, belediyeler göz ardı edildi. Bu da yetmezmiş gibi geçişler sınavla olacak denildi. Kadroya alımların sınavla olması demek; bu dönem çok yaygın olan yandaş kayırmacılığının taşeronda da uygulanması demektir. Sendikaları kanunsuz bir şekilde çıkarılan bu düzenlemeye karşı birlik olmaya çağırıyorum.”


ETİKETLER : CHP Vekil Sertel Taşeron çıkış
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber