RSS / XML
10-12-2019
Bizi Takip Edin!


AK Parti'li Dağ'dan esnaf ziyareti

05-01-2018 10:59:13
A+ A-
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'in Bayraklı ilçesinde pazaryerini gezerek, esnafla kasa üzerinde kahvaltı yaptı, alışveriş yapan çoğu emekliyle sohbet etti. Dağ, yaptığı açıklamada, İzmir'in en önemli sorununun trafik olduğunu belirterek, kente ikinci çevre yolunun yapılacağını, projesinin hazırlandığını, çalışmalara başlanacağını söyledi

Muğla Satılık

EGE MECLİSİ - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Bayraklı Pazaryeri'ni ziyaret etti. Esnafla kasa üzerinde ekmek ve yumurta yiyerek kahvaltı yapan Dağ, kentin en önemli sorununun ulaşım olduğunu söyledi. Dağ, DHA'ya yaptığı açıklamada İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tramvay projesinin yanlış olduğunu öne sürerek, kent trafiğini rahatlatmak için Hükümet olarak İzmir'e ikinci çevre yolu yapacaklarını, bunun da projelerinin hazırlandığını açıkladı. Dağ, şöyle konuştu:

"Şu anda İzmir'in ana gündemi trafik. 2011 yılından bu yana en önemli sorun, altyapı ve trafik diye defalarca söyledik. Bu konunun çözümü için hamlelerimiz de oldu. Konak Tüneli ve çevre yolunun bitirilmesi gibi. Tramvayın yanlış bir proje olduğunu insanlar da dile getiriyor. Her sabah 25 dakikada işe giden biri şimdi 2 saatte gidiyorsa burada bir sorun var. Tramvay çalışması sürdüğü için değil bittiğinde de bu süre azalmayacak. Büyükşehir Belediyesi'nin bu kararını yeniden gözden geçirmesi İzmir için faydalı olur. Bu gidişat doğru değil. Bu yöntem, 'Ben yaptım oldu' anlayışı yanlış. Karşıyaka'da bunu yaşadık. Kapanan yollar nedeniyle esnaf mağdur, yoldaki dükkanlar, kiralık ya da satılık. Taksi dolmuşlar kalktı. Mavişehir- Atakent sakinleri, taksi dolmuşların çalışmasını istedikleri halde bu konuda duyarsız kalındı. O bölgede AVM'lerin önü kilitlenmiş durumda. Vatandaş mağdur. Alsancak'taki uygulama da benzeri olacak. İzmir'de trafiği rahatlatmak için kısa vadede yapılacak bir iş değil ama ikinci bir çevre yolu konusunda proje çalışmaları tamamlandı. Önümüzdeki süreçte çalışmalar başlayacak."

 

"KÖRFEZ GEÇİŞİ İÇİN KAMUOYU 'BİZ HAZIRIZ' DEMELİ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, İnciraltı- Çiğli arasına yapılacak Körfez Geçiş Projesi için de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın tüm hazırlıklarını tamamladığını, sadece İzmir kamuoyunun hazır olmasının beklendiğini belirterek, "Bakanlık hazır, İzmir kamuoyunun hazır olması bekleniyor. Çünkü davalarla uğraşıldığında zaman kaybediliyor. Yap- işlet- devret modeliyle yapılacak yüksek bütçeli bir yatırım. 'Kabul ediyoruz' noktasına gelindiğinde çalışmalar başlayacak. Biz hazırız" dedi.

 

"İZMİR'DE BAZI SENDİKALAR YALAN SÖYLÜYOR"

AK Partili Dağ, kamu ve belediyelerde çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili başvuru sürecine yoğun ilgi gösterildiğini ancak İzmir'de bazı sendikaların işçileri olumsuz söylemleriyle etkilemeye çalıştığını ileri sürerek, şunları söyledi:

"Ortada art niyetliler var. Bu konuda ısrarla hakların zayi olacağına ilişkin açıklama yapıyorlar. Bazı sendikaların birtakım girişimler yaptığını duyuyoruz. İzmir'de belediyede çalışan işçilere sendika üzerinden birtakım söylemlerle sürece başvuru yapmamalarının istendiğini duyuyoruz. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı'nın açıklamalarına itibar edilmeli. Bu konuda taahhüt veriliyor. Diğer taraftan başvuru yapılmadığı zaman bazı haklar zayi olur. Bu yalanları ortaya atanlar da işçileri yarı yolda bırakır. Kimsenin hakkı zayi olmayacak. Asıl burada kadroya geçecek olan sürekli işçi kadrosunda olacak olan kardeşlerimin hakkı zayi olmayacak. Bundan sonra iş güvecesi olacak. Maaşlarında birtakım iyileşmeler olacak." (Elif DEMİRCİ/DHA)


ETİKETLER : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ trafik ikinci çevre yolu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber