RSS / XML
19-10-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Çocuklar tarımı resmetti

11-01-2018 11:21:50
A+ A-
İzmir Ticaret Borsası tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık l Müdürlüğü, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı işbirliğinde, çocuklara toprağın değerini anlatmak, daha sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla oluşturulan 'Toprak ve Çocuk Programı' kapsamında, çocukların tarımı, doğayı ve insan ile tarım arasındaki ilişkiyi daha iyi kavrayabilmesi, tarımsal üretim süreçlerini daha yakından gözlemleyebilmesi amacıyla düzenlenen resim yarışmasının kazananları belli oldu

Samsun Satılık

EGE MECLİSİ - Proje kapsamında ilki düzenlenen resim yarışmasına gösterilen yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, "Çocuklarımıza tarımın ve toprağın değerini anlatmak, tarım sevgisini aşılamak amacıyla yola çıktığımız 'Toprak ve Çocuk' programımız kapsamında düzenlediğimiz resim yarışmasına gösterilen yüksek katılım gelecek kuşakların tarıma olan ilgisi ve farkındalığı konusunda bizlere umut veriyor. Proje kapsamında düzenleyeceğimiz benzer faaliyetler sayesinde topraktan, tarladan, bahçeden uzaklaşan çocuklarımıza yeşili, toprağı, tarlayı sevdirmek ve onlara tarımla iç içe bir yaşam felsefesi aşılamak istiyoruz" dedi.

 

İzmir Ticaret Borsası ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İzmir ili genelindeki resmi ve özel ilkokul kurumlarında öğrenim gören tüm birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik yarışmaya birinci sınıflardan 142, ikinci sınıflardan 208, üçüncü sınıflardan 235, dördüncü sınıf öğrencilerinden 226 adet olmak üzere toplam 811 adet resim gönderildi. Yarışma şartnamesine uygunluk gösteren eserler arasından jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda derece alanlar belirlendi ve toplamda 60 eser sergilenmeye hak kazandı.

 

Derece alan ve sergilenmeye hak kazanan resimler İzmir Ticaret Borsası binasında düzenlenecek sergiyle ziyarete açılacak ve düzenlenecek törenle derece alanlara tablet, mini tablet, fotoğraf makinesi, mp4 çalar gibi ödüller verilecek.

 

Yarışmada 1. ve 2. sınıflar kategorisinde; Karşıyaka Özel TAKEV İlk ve Orta Okulu'ndan Nehir Uzuner birinci,  Recep Ersayın İlkokulu'ndan Ertuğrul Gazi Karakaya ikinci, Başöğretmen Atatürk İlkokulu'ndan Cemre Akkuş üçüncü oldu. Mansiyon ödülüne ise Fevzi Çakmak İlkokulu'ndan Gökçe Türkdil layık görüldü.

 

3. ve 4. sınıflar kategorisinde; birinci Özel Ege Lisesi'nden Busem Akbaş, ikinci 80. Yıl Betontaş İlkokulu'ndan İli Atalan ve üçüncü Karşıyaka Özel TAKEV İlk ve Orta Okulu'ndan Nehir Özbay oldu. Mansiyon ödülü Bahçeşehir Koleji Güzelbahçe İlkokulu'ndan Mehmet Ada Başokçu'ya verildi. (DHA)


ETİKETLER : İzmir Ticaret Borsası Toprak ve Çocuk Programı çocuklar tarımsal üretim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber