RSS / XML
26-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP İzmir İl Başkanı Yücel göreve başladı

11-01-2018 13:01:08
A+ A-
İşte haberin detayları...

Aydın Satılık

EGE MECLİSİ - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Kongresinde il başkanı seçilen Deniz Yücel, il binasında yapılan törenle görevini bir önceki il başkanı Asuman Ali Güven’den devraldı. Törene; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. 

Partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşen törende alkışlar eşliğinde salona giren Deniz Yücel, "İl kongremizde bize çok önemli bir görev verildi. Asuman Başkanım, siz bu partinin gençlik kollarından bu yana çeşitli kademelerde görevler almış değerli bir parti büyüğümüzsünüz. Bu bayrağı sizden devralmak benim ve yönetim kurulu üyelerimiz için apayrı bir onurdur. Şundan emin olmanızı istiyorum; partimizin iktidar yolundaki çalışmalarda fedakarca, 24 saat partimizin bayrağını daha yukarılara taşımak için çalışacağız. Partimizin oylarını artırmak için 24 saat çalışacağız. En kısa zamanda ilçelerimizi ziyaret edeceğiz ve ilçe başkanlarımızla program hazırlayacağız. Kutultayda tek vücut olup çelik bir örgüt gibi katkı koyacağız" dedi. 

"Örgütüm bana hakkını helal etsin”

Görev tesliminde konuşan Asuman Ali Güven de, “İl başkanı olan kardeşimiz Deniz Yücel’e görevimizi teslim etmek üzere buradayız. Zor bir, uzun bir parti içi süreçten geçtik. Neredeyse 6 aylık bir süreçti. Bu süreci başarılı bir şekilde tamamladık. İki genç arkadaşımız yarıştı. Avukat Deniz Yücel, bu yarışta öne çıktı. Kendisini tebrik ediyoruz. Şahsım ve yönetim kurulum görev yaptığımız süre boyunca en çok birlik beraberliğimizin güçlenmesi için çaba harcadık. Yoldaşlığın olduğu yerde başarı da kendiliğinden geliyor. İzmir’in tüm dinamikleri ile iletişim içinde kaldık. Örgüte hep yakın durduk. Ortak akılla yönetmek, fikri olan herkesi dinlemek için büyük çaba sarf ettik. Hiçbir zaman ‘her şeyi ben bilirim’ anlayışında olmadık. Kapımızı da gönlümüzü de herkese açtık. Deniz Yücel, 2020 yılına kadar il başkanlığı görevine layık görüldü. Kongremizin mağlubu yoktu. Görevi, başarılı olacağına yürekten inandığımız bir kardeşimize bırakıyorum. İnanıyorum ki referandumda kırdığımız oy rekorunu daha da ileri taşımak için çalışacak. Görev sürecimizde kimseyi kırmamaya, üzmemeye dikkat ettik. Parti başarısına biraz katkımız olduysa ne mutlu bize. Örgütüm bana hakkını helal etsin” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Güven'e, partiye emeklerinden dolayı plaket takdim edilirken, parti üyeleri Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakmak üzere il binasından ayrıldı.

Yeni yönetim görevlendirmeleri yaptı 

 Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kongresinde, CHP İzmir İl Başkanlığına seçilen Deniz Yücel ve yönetim kurulu, devir teslim töreninin ardından ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda il sekreteri ve mali ve idari işlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevlerini yürütecek isimlerde belirlendi. 

 

Yeni yönetimin ilk toplantısına başkanlık eden CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, toplantı sonrası yaptığı açıklamada "Bugün burada aldığımız görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. Bize kongrede gösterilen teveccüh ile verilen yetkinin ve bizden beklentilerinin farkındayız. Bugünden itibaren birlik ve beraberlik içinde çalışmaya başlıyoruz. İzmir il yönetim kurulu olarak yapacağımız çalışmalarla, partimizin iktidarına İzmir'den büyük bir güç katacağız. Dinlenecek. bekleyecek zamanımız yok. Bu yolda her üyemize, her İzmirliye ihtiyacımız var. Bu birlikteliği sağlamak ve hedefimize ulaşmak için CHP İzmir İl Başkanlığı olarak hiçbir mücadeleden kaçmayacağımıza ve mesai gözetmeksizin çalışacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Parti içi demokrasi yarışımız bitti. Şimdi tüm örgütümüzle gece, gündüz demeden çalışma vakti" dedi.

İlk görevlendirmeler yapıldı

İl yönetim kurulu toplantısında, il sekreterliği ile mali ve idari işlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevlendirmelerinin yapıldığını söyleyen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Yönetim kurulu toplantımızda iki görev için seçim yaptık. Bu seçimde il sekreterliğine kurul üyemiz Birgül Değirmenci'yi, mali ve idari işlerden sorumlu başkan yardımcılığına kurul üyemiz Leman Tunus oy birliği ile seçildi. Arkadaşlarımızın bu görevleri layıkıyla yapacağına inanıyorum. Yönetim kurulumuzdaki diğer görevlendirmeleri de önümüzdeki toplantılarda yaparak, kamuoyuna açıklayacağız" diye konuştu. (Ceren Atmaca/İHA)


ETİKETLER : CHP İzmir İl Başkanı Yücel görev
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber