RSS / XML
22-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

25. Avrupa Caz Festivali'nin afiş yarışması sonuçlandı

12-01-2018 10:52:18
A+ A-
İKSEV’in düzenlediği 16. Caz Afişi Yarışmasını, Erzurum’dan katılan Özlem Yılmaz’ın afişi kazandı. Beyza Kara ikinci, Melih Kızıl ise üçüncü oldu. Jüri Özel Ödülü Leyla Yaramış ve Gökhan Pahlı’ya verildi

Manisa Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) açtığı “16. Caz Afişi Yarışması” sonuçlandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Özlem Yılmaz’ın çalışması 25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin afişi olarak seçildi.

Prof. Dr. Hakan Ertep, Cihangir Elmaskaya, Maksude Kılıç, Kutsal Lenger, Hüseyin Ekinciler, Okan Özgen ve Ayşe Tatari’den oluşan seçici kurul, ikinciliği Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü son sınıf öğrencisi Beyza Kara, üçüncülüğü ise İstanbul Şehir Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğrencisi Melih Kızıl’ın çalışmalarına verdi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Leyla Yaramış ve Grafik Sanatçısı Gökhan Pahlı’nın afişileri ise Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

16. Caz Afişi yarışmasına Türkiye’nin hemen her yerinden 300 Afiş katıldı. 9 afiş şartnameye uymadığı gerekçesi ile diskalifiye edildi.

Ödüllü afişlerle birlikte toplam 28 Afiş 25. İzmir Avrupa Caz Festivali süresince Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sergilenecek. Ödüller ve katılım belgeleri Festival’in açılış konserinden önce verilecek.

 

Özlem Yılmaz Kimdir?

9 Ağustos 1994 Ordu doğumluyum. Ordu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden “Grafik ve Fotoğrafçılık” alanından mezun oldum. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamladım. Şuan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisiyim. 2013 yılında katıldığım Atatürk Üniversitesi Grafik Bölümü’nün Harran Üniversitesi’nde düzenlediği “Oradan Oraya” sergisine katıldım. Aynı yıl düzenlenen Şişe Cam’ın düzenlediği “Cam’da Sağlık Var” adlı projesinde 2 afiş çalışmam sergilenmeye değer bulundu. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2013 yılında düzenlediği “Grafik1234” sergisine katıldım. 2014-2015 yılları arasında çeşitli workshoplara katıldım. 2016 yılından beri özellikle ilüstrasyon alanına ilgiliyim ve bunu grafik tasarımın her alanında kullanmaya özen gösteriyorum. Ayrıca bu alanda kişisel çalışmalarıma devam etmekteyim. 2016 yılı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin “Sınırları Geçerken”etkinliğine katıldım. Aynı yıl GRAFIST20 etkinkiğine katıldım. 2017 yılında İzmir Kültür ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği İzmir Caz Festivali Afiş Yarışması’nda 2 afiş çalışmamdan birisi sergileme, diğeri ise 31. İzmir Uluslararası Festival Afiş’i seçildi.


ETİKETLER : İKSEV Özlem Yılmaz Beyza Kara Melih Kızıl Leyla Yaramış Gökhan Pahlı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber