RSS / XML
26-09-2021
Bizi Takip Edin!


Balbay, Haberal'ı Meclis'e taşıdı

19-01-2018 13:57:49
A+ A-
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Prof. Mehmet Haberal’ın cerrahlık, sağlık, bilim ve eğitim alanındaki başarılarını Meclis gündemine taşıdı. Balbay, “Prof. Haberal Türkiye’nin gururudur” dedi

Antalya Satılık

EGE MECLİSİ - Meclis’te söz alan Balbay şunları söyledi:

“Silivri günlerinde en çok kaygı duyduğumuz kişilerin başında Haberal hoca geliyordu. Bizler her koşulda yazı yazabilirdik. Ancak Haberal organ nakli konusunda pek çok ilki başaran bir kişi olarak hapishane koşullarında ne yapabilirdi? Ya cerrahlığı zarar görürse? Bu kaygıları taşıyorduk. Gerçi hapishane koşullarında da konferanslar düzenlenmesini sağlıyordu, uluslararası vakıflar kuruyordu ama, cerrahlığını sürdürmesi olanaksızdı.”

Prof. Haberal’ı yılbaşı sürecinde Başkent Üniversitesi Hastanesinde ziyaret ettiğini söyleyen Balbay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hoca, bir gün önce iki böbrek bir karaciğer taktığını söyledi. Önümüzdeki birkaç günün programında da yine böbrek, karaciğer nakilleri olduğunu anlattı. İster istemez duvarlara gözüm kaydı. Uluslararası alanda aldığı ödüller sıralıydı. Silivri’de 4 yıl 7 metrekarelik bir hücrede kalan Haberal’ın şimdi çalışma odasında metrekareye 4 ödül düşüyordu. Amerika’dan Asya ülkelerine, İngiltere’den Ortadoğu’ya kadar hemen her coğrafyadan ödül verilmişti. Gittiği her yerde söze ‘iyi ki bir ülkemiz var, iyi ki Atatürk’ümüz var’ diye başlayan Haberal, Türkiye’nin gururudur.”

Prof. Haberal’a, “Hocam son 4 yılda önceki 4 yılın intikamını fazlasıyla aldınız” diye seslendiğini söyleyen Balbay şöyle devam etti:

“Haberal gibi hem kendi hekimlik alanında hem sağlık, eğitim ve bilime yatırımda başarıdan başarıya koşan bir insanın kıymetini bilmeliyiz. Hükümet’i böylesi değerlere daha çok sahip çıkmaya davet ediyorum.”


ETİKETLER : Balbay Haberal Meclis
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber