RSS / XML
23-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Çiğli’de gerçek gibi tatbikat

12-02-2018 10:47:15
A+ A-
Çiğli Belediyesinde düzenlenen yangın tatbikatı ile olası bir yangında kurumun kısa sürede nasıl tahliye edileceği ve çıkan alevlere yangın tüpleriyle doğru müdahale yöntemi uzmanlarca uygulamalı olarak anlatıldı

Samsun Satılık

EGE MECLİSİ - Çiğli Belediyesi çalışanlarına yönelik, kurum içi iş sağlığı ve güvenliği eğitim faaliyetleri kapsamında, yangın tatbikatı düzenlendi. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları gözetiminde, Çiğli Belediyesi yangın, arama kurtarma, koruma, ilk yardım ekipleri ile belediye insan kaynakları müdürlüğünce düzenlenen tatbikatta tüm belediye personelinin verilen alarm sonrası kısa sürede kurumdan tahliye edilmesi sağlandı. 7 katlı belediye binası birkaç dakikada tahliye edilirken, yangın sırasında yaralanan bir çalışana, ilk yardım eğitimi almış personel tarafından ilk müdahalenin yapılması ve ambulansa kadar taşınması da tatbikatla gösterildi. 

 

Eski belediye binası önünde ise belediye personeline çıkan alevlere doğru müdahale yöntemleri de pratik olarak anlatıldı. Alevlere belediye çalışanlarının yangın tüpleriyle doğru açı ve yöntemle müdahale etmesi uygulamalı olarak gösterildi.

Tüm tatbikatın başından sonuna kadar takipçisi olan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, tatbikatların test etme olanağı verdiğini belirterek, “Tatbikatlar kendimizi geliştirmemizi, olası kazalarda nasıl hareket etmemiz gerektiğini gösteriyor. Hazırlıklı olmamızı sağlıyor. İş kazalarının önlenmesi ve yaralanmaların önüne geçilmesi açısından iş güvenliğine önem veriyoruz. Bu nedenle personelimizin bilinçlendirilmesi açısından bu tür çalışmalarımız devam edecek” dedi.


ETİKETLER : Çiğli Belediyesi alevler yangın tüpü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber