RSS / XML
22-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Baro Başkanı Özcan'dan stajyerlere ilk ders

12-02-2018 12:25:08
A+ A-
İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi’nin Şubat 2018 eğitim dönemi başladı. Stajyer avukatlara ilk dersi veren İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan konuşmasında, 'Avukatlık sabır, mücadele ve cesaret mesleğidir' dedi

Adana Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ve 330 stajyer avukatın eğitim alacağı Şubat 2018 eğitim dönemi İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan’ın verdiği ilk dersle başladı.

Av. Aydın Özcan, mesleki deneyimlerini paylaştığı derste avukatların hak ve yetkileri, yükümlülüklerini anlattı.

İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi’nin, stajyer avukatların hem teorik bilgilerini yenilemek hem de pratik bilgilerini geliştirmek amacıyla bu eğitimleri planladığını söyleyen Av. Aydın Özcan, seksenin üzerinde gönüllü avukatın bu eğitim çalışmalarında eğitmen olarak görev alarak bilgi ve tecrübelerini paylaştıklarını dile getirdi. Staj döneminin çok önemli olduğunu ve iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Av. Aydın Özcan “staj yaptığınız büroları kendi büronuz, bürodaki işleri de kendi işiniz görürseniz mesleği çok daha hızlı bir şekilde benimsersiniz. Çünkü stajınızı tamamladığınızda artık avukat oluyorsunuz ve bir dava aldığınızda bu konuda nasıl hareket etmeniz gerektiğini biliyor olmalısınız. Bunu yaparken de haklarınızı, yükümlülüklerinizi, özellikle meslek kurallarınızı çok iyi bilmeniz gerekiyor” dedi. “Avukatların, baroların, Türkiye Barolar Birliği’nin hedefte olduğu bir dönemde bu dersi yapıyoruz” diyen Av. Aydın Özcan, “Avukatlık sabır, mücadele ve cesaret mesleğidir” dedi.

Yakın dönemde Fransa’da Strasbourg Baro Başkanı, Yunanistan’da Selanik Baro Başkanı, Bulgaristan’da Filibe Baro Başkanı’yla görüştüğünü söyleyen Av. Aydın Özcan, “hepsi de avukatların ve baroların siyasi iktidarlar tarafından sevilmediğini ifade ediyorlar. Çünkü bizim mesleğimiz muhalif meslek, çünkü bizim mesleğimiz vatandaşın temel hak ve özgürlüklerini savunan meslek. Bizim mesleğimiz vatandaşa haklarını aramasını öneriyor. Dolayısıyla tüm dünyada siyasi iktidarlar bundan rahatsız oluyorlar” dedi.

İzmir Barosu’nda çok sayıda komisyon ve merkez olduğunu sözlerine ekleyen Av. Aydın Özcan, stajyer avukatlara staj dönemlerinden başlayarak bu komisyon ve merkezlerde çalışmalarını tavsiye ederek “Böylece hem baroculuğu öğrenecek hem de çalıştığınız alanda ileri düzeyde eğitimler alabileceksiniz” dedi.


ETİKETLER : İzmir Barosu İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi Stajyer avukatlar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber