RSS / XML
27-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP Karşıyaka'dan hükümlü işçilere destek yürüyüşü

26-02-2018 14:18:22
A+ A-
İşte haberin detayları...

Bursa Satılık

EGE MECLİSİ - CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı taşeronlara yönelik çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ile hükümlü işçilerin işsiz kalacak olmasına duyarsız kalmadı. Yönetim çarşıdaki ilçe binası önünde eylem yaparak Karşıyaka esnafına ve vatandaşlara bildiri dağıttı.

 

YÜRÜYÜŞ YAPILDI

CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığı, Taşeron Yasası ile bir yıldan fazla hüküm giyen işçilerin, Nisan ayı itibariyle işsiz kalacak olmasına tepki gösterdi. İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, İl ve İlçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları ile yüzlerce Karşıyaka Belediyesi çalışanı, Çarşı içinde yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe sendika temsilcileri de katıldı. Çarşı içinde vatandaşlara ve esnafa bildiri dağıtıldı. Yürüyüş sırasında ‘Hak, Hukuk, Adalet’ ile ‘İşçinin Dostu Hüseyin Mutlu’ sloganları atıldı.

 

“SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ”

Eylemde konuşan CHP Karşıyaka İlçe başkanı Uğur Yıldırım; "Bugün, emeğiyle, alın teriyle, onuruyla ekmek parasını kazanan insanların iş akitlerinin sözleşmelerinin fesih edilmemesi için toplandık. Bugün ülkemiz olağan üstü hal ile yönetilmektedir. Bugün meclis askıya alınmıştır. Bugün işçi ve emekçi kardeşlerimizin emekleri gasp edilmekte haklarına el konulmaktadır. Bugün cezaevlerinde bir yıldan fazla yatan arkadaşlarımız ekmeksiz ve aşsız bırakılacaktır. Biz buna itiraz ediyoruz. Biz diyoruz ki hangi düşünceden olursan ol, hangi siyasi partiden olursan ol, neye inanırsan inan emek en yüce değerdir. Hükümetin, bu yanlıştan en kısa sürede geri dönerek bu mağduriyeti gidermesi gerekiyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak diyoruz ki ‘İş Aş Özgürlük’ herkese gerekir, sizlerin hakları iade edilene kadar takipçisi olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın ”dedi.


ETİKETLER : CHP Karşıyaka hükümlü işçiler destek yürüyüşü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber