RSS / XML
14-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İTO Başkanı Demirtaş'tan Deri Fuarı'na mektuplu davet

02-03-2018 13:21:21
A+ A-
İşte haberin detayları...

Urfa Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Nisan ayında gerçekleştirilecek Leather & More İzmir 1. Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı'na, dünyanın çeşitli ülkelerinden kardeş odaların başkanlarına mektup yazarak, sektörün etkin firmalarını davet edeceklerini açıkladı. 

 

24-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Fuarizmir’de kapılarını açacak olan Leather & More İzmir 1. Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı bilgilendirme toplantısı, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İZFAŞ Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Gül Şener, İTO Meclis Üyesi Mehmet Çalmaz ve 18. Deri Grubu Meslek Komitesi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, fuarın etkinliğinin arttırılması için, İTO’nun yurt dışındaki kardeş odalarına mektup yazarak, potansiyel alıcılarla sektörü buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Demirtaş özellikle Rusya, Ukrayna, İran ve Tataristan’daki kardeş odaları fuara davet ederek, her şehrin sektörde etkin en az 3 firmasının fuara katılmasını sağlayacaklarını belirtti. 

İzmir’in deri sektöründe belli bir etkinliğe sahip olduğuna da dikkat çeken Demirtaş, “Fuarı doldurmak problem değil. Amacımız, yurt dışından potansiyel firmaların bu fuara katılmalarını sağlayarak, etkinliğini arttırmak ve önümüzdeki yıllarda daha da ivme kazanmasını sağlamak. Fuara katılan üye firmalarımıza, 30 metrekareye kadar fuar teşviki veriyoruz. Ayrıca, yurt dışında da, Rusya, Ukrayna, Tataristan, İran gibi ülkelerde kardeş odalarımıza da mektup yazarak, deri alanındaki 3’er firmayı İzmir’e davet edeceğiz. Bu fuarın büyüyerek hem sektöre hem de kentimize daha fazla fayda sağlaması için çaba göstermeye devam edeceğiz. Fuar olduğu zaman kentimize gelen kişiler, otelde kalacak, restoranda yemek yiyecek, çıkıp alışveriş yapacak. Dolayısıyla İzmir’in ekonomisi canlanacak” diye konuştu. 

 

“Yurtdışı katılımcıları çok önemli” 

Fuarcılığı hem sektörler için hem de şehir için yaptıklarına dikkat çeken İZFAŞ Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Gül Şener ise “Leather & More İzmir 1. Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı ile ilgili çalışmaya devam ediyoruz. Bu yıl daha da iyi olacak. Fuarcılık aynı zamanda bir yatırım, perakende iş değil. Kapıdan giren birisinin hemen mal alacağını beklemek doğru değil. Uzun soluklu bir iş. Biz fuarcılığı hem sektörler hem de şehir için yapıyoruz. Dolayısıyla yurtdışından kentimize gelecek katılımcılar bizim için çok önemli” dedi. 

İzmir Ticaret Odası 18. Dergi Grubu Meclis Üyesi Mehmet Çalmaz da deri sektörünün geniş bir çeşitliliğe sahip olduğunu belirterek, “Malzemecisi de, kürkçüsü de, çantacısı da bizi kapsıyor. Öyle bir çeşitliliğimiz var ki, hepsi birbiriyle ilintili sektörler. Bundan 10 yıl sonda dünyanın tüm alıcılarının ve satıcılarının geleceği bir fuar hayal ediyoruz” diye konuştu. (İHA)


ETİKETLER : İTO Başkanı Demirtaş Deri Fuarı mektuplu davet
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber